“Zalegalizujcie Bitcoina i niech konkuruje z dolarem” – Ron Paul, były kongresman USA

Były kongresman Ron Paul podzielił się swoimi obawami dotyczącymi interwencji rządu w sprawie kryptowalut.

Ron Paul, były amerykański kongresman z Teksasu przez 12 kadencji, ostrzegł w wywiadzie& dla Kitco News o zawiłościach obecnej inflacji i rządowych rozprawach z kryptowalutami.

Były kandydat na prezydenta argumentował legalizację Bitcoina ( BTC ), opowiadając się za wolnym rynkiem i konkurencją, ostrzegając przed konsekwencjami polityki Rezerwy Federalnej (Fed).

Złoto i Bitcoin

Według Paula, inflacja spowodowana niekontrolowanym drukowaniem pieniędzy przez Fed, będzie szkodliwa dla gospodarki. Wskazał, że rządy kontrolowały pieniądze od wieków i nie zamierzają z nich zrezygnować, dodając, że „jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów krypto jest brak rządu i bankowości centralnej”.

Deprecjacja dolara spowodowała wzrost zainteresowania Bitcoinem jako bezpiecznym aktywem. Paul jest tym szczególnie zaniepokojony. Według niego „dolar utrzyma się, ale nie będzie wiele wart”, co doprowadzi do rządowego stłumienia kryptowaluty.

Te same obawy odnosił do Bitcoina, co do złota, odnosząc się do ruchu Roosevelta z 1933 r., który nałożył ograniczenia na posiadanie złota w Stanach Zjednoczonych pod pretekstem, że depresja spowodowała „gromadzenie się” złota i hamowała wzrost gospodarczy.

Rozkaz został uchylony za administracji Forda, 40 lat później, a Paul ostrzega, że ​​coś podobnego może się powtórzyć.

„Naszym problemem nie są szczegóły techniczne standardu złota czy kryptowalut, naszym problemem jest zależność od rządu i mniejsza troska o wolność osobistą” – powiedział, dodając, że powinniśmy skoncentrować się na prawach własności i kontraktów.

Nic nie jest pewne oprócz śmierci i podatków

Paul przewiduje, że rząd stanie się coraz bardziej agresywny, gdy Bitcoin będzie odnosił coraz większe sukcesy. Jednym z najprostszych sposobów finansowania Fedu są przepisy podatkowe.

„W tej chwili, jeśli kupisz i sprzedasz złoto, zostaniesz opodatkowany, oni mogą to zrobić. Jeśli zarabiasz na Bitcoinie, czytasz historie o ludziach, którzy są z tego tytułu opodatkowani” powiedział, dodając:

„Nie możesz opodatkować pieniędzy, nie opodatkowujesz ich. Jeśli kupiłeś dolara rok temu i spadł on o 10%, nie możesz ponieść straty, ponieważ twój dolar stracił na wartości”.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) rozwiązuje sprawy rynkowe w drodze procesów sądowych, ponieważ rząd utrzymuje, że krypto podlega opodatkowaniu, ponieważ IRS identyfikuje je jako własność, a nie walutę.

Udostępnij w social mediach: