XRP narażony na 15% spadek

Pierwsza połowa 2021 roku obfitowała w wydarzenia na światowym rynku kryptowalut. Nowy rok rozpoczął się od rosnącego poziomu Bitcoina, który ostatecznie osiągnął ATH powyżej 60 000 USD w połowie maja.

Oczywiście ruch ten dał impuls dla prawie wszystkich altcoinów, ponieważ skorzystały one z rosnącego sentymentu byczego.

Jednak spadki kryptowalut 19 maja poważnie utrudniła ogólną strukturę rynku i nie było jeszcze wyraźnych oznak byczego odwrócenia. W środku tego wszystkiego, wzrosty i spadki XRP były dość interesujące. Kryptowaluta rozpoczęła 2021 r. ze zbliżającym się pozwem Ripple z amerykańską SEC, ale nadal odnotowywała wyższe poziomy w ciągu następnych kilku miesięcy.

Jeszcze bardziej imponujące jest to, że jego korelacja z Bitcoinem wynosiła zaledwie 0,38-0,20 do stycznia-kwietnia, co oznaczało, że jego zyski były w dużej mierze niezależne od ruchu Bitcoina. Ten współczynnik korelacji został teraz podniesiony do 0,80, ponieważ szersze nastroje niedźwiedzi ostatecznie przeniosły się również na rynek XRP.

W chwili pisania tego tekstu XRP sprzedawano po 0,524 USD, co oznacza spadek o 8% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Dzienny wykres XRP

Źródło: XRP/USD , TradingView

XRP wykazywał ciągłe, niedźwiedzie sygnały od czasu jego 33-procentowego spadku w dniu 19 maja. Ciągła presja na sprzedaż sprowadziła cenę poniżej 200-SMA (zielona) pod koniec czerwca. Po raz pierwszy od ogłoszenia pozwu pod koniec grudnia. W rzeczywistości na dziennym wykresie zauważono również krzyż śmierci, który podkreślił ciężkie, niedźwiedzie warunki na rynku.

Cena alta jest teraz blisko najniższego poziomu z 22 czerwca, czyli 0,509 USD i pozostaje podatna na załamanie w ostatnich dniach. Widoczny zakres wykazał duże zainteresowanie XRP między 0,458 a 0,430 USD i może być kolejnym miejscem docelowym XRP w przypadku dłuższego spadku. Tymczasem potrzebna jest natychmiastowa zwyżkowa odpowiedź na poziomie 0,509 USD, aby unieważnić taki wynik.

Rozumowanie

Indeks siły względnej podkreślił warunki wyprzedaży na rynku. Indeks dotknął tej strefy pod koniec czerwca, co spowodowało prawie 40% wzrost wartości, a byki dążą do podobnego wyniku.

Jednak przy wciąż dużej presji sprzedażowej na szerszym rynku, odwrócenie trendu jest nadal niepewne. Indeks Ruchu Kierunkowego -DI oddalił się dalej od +DI, ponieważ presja na sprzedaż rosła. Zostało to również potwierdzone przez wskaźnik Aroon, ponieważ Aroon w górę utrzymywał się blisko 0%, podczas gdy Aroon w dół był na poziomie 100%. Wskazuje to również na nowe minimum dla aktywów cyfrowych w ciągu ostatnich 25 okresów handlu.

Wniosek

XRP pozostaje narażony na kolejny 15-16% spadek wartości, jeśli byki nie zatrzymają strat na 0,509 USD. Byki przy wsparciu czasu prasowego XRP w wysokości 0,509 USD wymagałyby natychmiastowej odpowiedzi, aby zanegować szanse na taki wynik. Tymczasem handlowcy mogą zdecydować się na tworzenie krótkich transakcji po złamaniu tej krytycznej obrony.

Udostępnij w social mediach: