XRP i BTT – dlaczego rosną?

Coinspector.pl

Szczególnie te dwa altcoiny były dziś w ruchu, a nastroje rynkowe odzwierciedlają coraz bardziej zwyżkowe wzorce.  

W ciągu ostatnich 24 godzin token narzędziowy BitTorrent (BTT), który jest oparty na łańcuchu blokowym Tron i natywnym krypto XRP Ripple, wzrósł odpowiednio o 22,8% i 38,1%.

W momencie publikacji prasowej kurs BTT wynosił 0,01235 USD i 16 godzin temu osiągnął najwyższy w historii poziom 0,01356 USD. XRP kosztował 0,912 USD. XRP jest obecnie piątym co do wielkości aktywem kryptograficznym pod względem kapitalizacji rynkowej i plasuje się powyżej popularnych alternatyw, takich jak ADA, DOT i LINK według coinmarketcap . 

XRP

Podstawowy powód wzrostu cen XRP może wynikać z najnowszych planów Ripple, aby stworzyć „finansowo włączającą i zrównoważoną przyszłość”. Firma podzieliła się tym poglądem na blogu. W nim szczegółowo opisano, w jaki sposób projekt będzie współpracował z „firmami zajmującymi się technologiami finansowymi realizującymi misję, wiodącymi uniwersytetami, organizacjami pozarządowymi, fundacjami i przedsiębiorcami społecznymi”. Szczególnie po to, aby stworzyć „większą sprawiedliwość ekonomiczną i szanse dla wszystkich”.

Wcześniej Ripple oświadczył , że nabył 40% udziałów w Tranglo, azjatyckiej firmie specjalizującej się w płatnościach transgranicznych. Rozwój miał pozytywny wpływ na rynek XRP .  

W ciągu ostatnich 24 godzin cena kryptowaluty wzrosła o 38%, aby napędzić się do 0,87 USD, co czyni ją najwyższą ceną od początku maja 2018 r.

Źródło: Trading View

Rajd był znaczącym czynnikiem w zwiększaniu kapitalizacji rynkowej dla całego rynku altcoinów. Rynek obecnie po raz pierwszy wynosi ponad 2 biliony dolarów. 

Oprócz odbicia cen XRP, ceny BTT ponownie zaczęły rosnąć po dwudniowym wzroście 81% pod koniec zeszłego miesiąca.

Kluczowe przyczyny wzrostu tempa mogą wynikać z aktualizacji systemu plików BitTorrent, które zostały ogłoszone 4 kwietnia. Obejmowało to zwiększoną „i nzwiększenie decentralizacji sieci BTFS” oraz zakończenie „trybu naprawy” i trwającego „trybu wyzwania” wśród wielu aktualizacji.

Źródło:AMBCrypto

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.