XRP, DOGE, LINK, BNB, ADA w świetle spadku ceny BTC

W obecnym, dość długim okresie hossy, uwaga handlowców przesunęła się na kondycję Bitcoina po tym, jak cena spadła poniżej 48,500 USD, po raz pierwszy od 5 marca 2021 r.

Obecny dołek utrzymuje się od 6 tygodni i doprowadził do spadku cen kilku topowych altcoinów, takich jak ETH, BNB, XRP, ADA, DOT. Te altcoiny rosły przez około trzy tygodnie przed spadkiem ceny. I chociaż obecna konsolidacja może być tymczasowa, z powodu spadku ceny Bitcoin,  doprowadziło to do znacznych niezrealizowanych strat.

Źródło: Twitter

Sezon byka w 2021r. koncentrował się w dużej mierze na rajdach altcoinów i dwucyfrowych wzrostach. Mając to na uwadze, wiele oczekuje się od ceny Bitcoina. W styczniu 2021 roku BTC i ETH stanowiły 84% całego rynku, a suma wszystkich pozostałych 5000 altcoinów wynosiła tylko 16%.

Jednak w ciągu ostatnich trzech miesięcy udział w rynku altów, innych niż BTC i ETH osiągnął 34% z 16%, co oznacza ponad dwukrotny wzrost. Obecna wartość rynkowa Bitcoina stanowi tylko około 50% rynku kryptowalut i może to być nowy dołek w obecnym sezonie byków. Nic dziwnego, że nastąpił spadek ceny do poziomu z początku marca.

Altcoiny o wysokiej korelacji z Bitcoinem ucierpiały razem z nim. Jednak istnieje kilka altów, które opierają się wysokiej presji sprzedaży. Bitcoin Gold, BTG, plasuje się poniżej 50, jeśli chodzi o kapitalizację rynkową, od 24 godzin stale rośnie.

Cena wzrosła o 37%. Wolumen handlu wzrósł o ponad 300% w ciągu ostatnich 24 godzin, to nie przypadek, odpływ inwestycji z altcoinów, które poniosły straty, jest obecnie skierowany na BTG, a krótkoterminowy zwrot z inwestycji jest lukratywny.

W poprzednich sezonach byków zaobserwowano, że gdy wartość rynkowa Bitcoina spada do około 35% lub poniżej, oznacza to pierwszy krok do końca sezonu byków. Biorąc jednak pod uwagę, że obecny sezon hossy trwał już kilka miesięcy poza przewidywaniami lub oczekiwaniami analityków, jest mało prawdopodobne, aby wydarzenie to zwiastowało koniec hossy.

Te same topowe altcoiny, które oferowały najwyższe jednodniowe, tygodniowe lub miesięczne zyski, są najgorszym hitem i ciągną w dół. XRP, DOGE, LINK, BNB, ADA uległy presji sprzedaży z powodu spadku płynności i zmienności.

Jest więcej sprzedających niż kupujących, co wpływa negatywnie na ogólne nastroje handlowców. Mniej znane altcoiny z Binance Smart Chain zyskują na cenie. Jednak może to być krótkotrwały wzrost, zanim popyt ze strony traderów wchłonie altcoiny sprzedawane na giełdach spot. Obecny spadek zniwelował dwucyfrowe zyski z portfeli handlowych. Prawdopodobnie to się zmieni, gdy rozpocznie się nowy tydzień i wznowią się zakupy instytucji i wielorybów.

Źródło:AMBCrypto; Obraz 3D Animation Production Company z Pixabay

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.