XRP. Analiza ceny – 22 maja

Podczas gdy inne główne aktywa, takie jak Bitcoin czy Ethereum, odnotowały niższe szczyty w ciągu ostatnich 24 godzin, XRP odnotował nowy najniższy poziom 0,8160 USD.

Bycze momentum jest w tym momencie nieco załamane, ale krótkoterminowy wykres wskazał na możliwą byczą okazję. XRP miał kapitalizację rynkową w wysokości 42 miliardów dolarów w czasie publikacji i zajmował 7.miejsce na listach kryptowalut.

Wykres 1-godzinny XRP

Podczas odreagowania XRP z 0,85 USD, aktywo walczyło o utrzymanie pozycji powyżej linii 0,61 Fibonacciego w skali długoterminowej. Odrzucenie spotkało się również z 50- okresową średnią kroczącą , co doprowadziło do nowego minimum dla XRP na poziomie 0,8150 USD. W tej chwili cena konsoliduje się przy oporze wynoszącym 0,975 USD, ale niewiele jest oznak zwyżki dla niego.

W przypadku altcoina, można zaobserwować wyraźną byczą dywergencję MACD, co ogranicza możliwość dalszego zjazdu w krótkim okresie. Uwzględniając ten warunek, XRP prawdopodobnie znajdzie się powyżej bezpośredniego oporu na poziomie 0,975 USD, zanim przetestuje opór na poziomie 1,05 USD.

Racje rynkowe

Niesamowity oscylator zasugerował, że bycze momentum obecnie się zbliża, ale nie jest dominujące. Relative Strength Index lub RSI sugerują poprawę presji zakupowej, ale presja sprzedażowa jest nadal widoczna, stąd cena umocniłaby się pomimo ożywienia.

Stochastic RSI jest obecnie nadmiernie wykupiony, stąd powrót do natychmiastowego wsparcia na poziomie 0,90 USD może wejść do gry, zanim cena podniesie pozycję powyżej 0,975 USD.

Wniosek

Chociaż aktywa powinny ponownie przetestować pozycję w pobliżu 1,05 USD w ciągu najbliższych 24-48 godzin, trudno jest zasugerować długą pozycję, biorąc pod uwagę wyższy czynnik ryzyka związany z kolejną wypłatą.

Źródło:AMBCrypto

Udostępnij w social mediach: