Wzrost liczby płatności portfelem cyfrowym w grach online

Płatność portfelem cyfrowym
Coinspector.pl

Istnieje kilka aspektów naszego życia, które obejmują teraz smartfon. W szczególności płatności zostały zrewolucjonizowane dzięki wprowadzeniu e-portfeli.

Zamiast wyjmować kartę kredytową, klienci po prostu przesuwają telefon po czytniku NFC, aby dokonać płatności. Technika ta może również służyć do wypłacania gotówki z bankomatów i dokonywania płatności na rzecz innych osób.

Wraz z poprawą mobilnego połączenia internetowego coraz więcej branż przyjmuje tę technologię i zachęca klientów do korzystania z niej. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z zalet w stosunku do tradycyjnych płatności, takich jak bezpieczeństwo, szybkość i wygoda, szczególnie pokolenie Z.

Nic dziwnego, że rynek może wygenerować 500 milionów dolarów tylko w tym roku. Do 2023 r. na całym świecie będzie można przetworzyć około 1,31 miliarda transakcji.

Wiele branż internetowych korzysta z e-portfeli

Wiele branż akceptuje obecnie metody płatności za pomocą e-portfela, ponieważ oferuje on klientom większy wybór w zakresie płatności. W rzeczywistości na całym świecie używanych jest wiele różnych rodzajów e-portfeli.

Oto krótkie podsumowanie najpopularniejszych.

Płatności wielofunkcyjne . Działają podobnie do fizycznych portfeli, z możliwością przechowywania wielu form płatności, w tym między innymi kart kredytowych i sklepowych, kart debetowych i podarunkowych. Wszystkie metody płatności są przechowywane w jednym miejscu.

Płatności biometryczne . Oszustwa i kradzież tożsamości stają się coraz większym problemem w erze informacji. Płatności biometryczne to jedna z prób rozwiązania takich problemów. Może obejmować skanowanie odcisków palców, rozpoznawanie twarzy, rozpoznawanie tęczówki, analizę bicia serca i mapowanie żył. To niezawodna, bezpieczna, wydajna i dokładna forma płatności.

Mobilny POS (mPOS). Tradycyjnie kupcy byli ograniczeni do przyjmowania płatności w fizycznych lokalach. Dzięki mobilnemu POS już tak nie jest, ponieważ płatności można dokonać praktycznie w dowolnym miejscu za pomocą urządzenia mPOS. Biorąc pod uwagę, że CAGR ma wynieść 19% od teraz do 2026 r., Jest to zdecydowanie popularna metoda płatności na przyszłość.

Płatności AI i Machine Learning . Banki wykorzystują uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dzięki ciągłemu wyświetlaniu transakcji w ich oprogramowaniu umożliwia im to wykrywanie podejrzanych transakcji w czasie rzeczywistym. Załóżmy, że otrzymujesz SMS-y z banku z prośbą o potwierdzenie, czy płatność była prawdziwa, czy fałszywa. W takim przypadku jest to coś, co jest wynikiem uczenia maszynowego.

Płatności zbliżeniowe . W przypadku tego rodzaju płatności klient pobiera aplikację na swój telefon i dodaje do niej dane karty. Po machnięciu urządzeniem nad czytnikiem następuje płatność. Ze względu na swoją szybkość staje się coraz bardziej popularną metodą płatności. W rzeczywistości oczekuje się, że aż 37% wszystkich płatności do 2027 r. Będzie odbywać się bezdotykowo.

Portfele mobilne . Podobnie jak prawdziwy portfel, umożliwiają klientom przechowywanie, wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy, zdobywanie nagród i opłacanie rachunków. Biorąc pod uwagę spodziewany wzrost liczby transakcji z portfela mobilnego o 274,4 miliarda, nie jest zaskoczeniem, że coraz więcej dużych firm stosuje tę technologię.

Dlaczego w branży gier obserwujemy wzrost liczby metod płatności za pomocą e-portfela?

Branża gier online stale się rozwija, a na rynku pojawia się coraz więcej dostawców gier. Ponieważ wiele z nich działa obecnie wyłącznie online, oznacza to, że gracze muszą również płacić za pośrednictwem transakcji cyfrowych, co oznacza, że ​​strony z grami mają na celu oferowanie swoim graczom większej różnorodności opcji płatności cyfrowych, takich jak e-portfele.

Opcje płatności za pomocą portfela elektronicznego są również bardzo wygodne, ponieważ wszystkie płatności są przechowywane w jednym miejscu, co oznacza, że ​​gracze mogą łatwo zapłacić za swoją grę i wrócić do gry, zamiast szukać tradycyjnej karty bankowej.

W szczególności branża hazardowa to ta, w której widzieliśmy, że kilku dostawców kasyn akceptuje obecnie różne e-portfele dla metod płatności. Zamiast różnorodności, jednym z głównych powodów, dla których dostawcy gier hazardowych używają tej opcji, jest bezpieczeństwo. Metody płatności za pomocą portfela elektronicznego są znane jako bezpieczne formy płatności. Na przykład wszystkie transakcje muszą być potwierdzane za pomocą takich rzeczy, jak selfie lub identyfikator dotykowy, aby chronić dane osobowe i dane graczy, a także zmniejszyć ryzyko włamania.

Wzrost płatności kryptowalutowych

Podobnie jak w przypadku e-portfeli, w ciągu ostatnich kilku lat nastąpił wzrost liczby transakcji kryptowalutowych. Wynika to głównie z faktu, że więcej branż akceptuje obecnie kryptowaluty, takie jak Bitcoin, jako legalną metodę płatności.

Uważa się, że wiele kryptowalut jest godnych zaufania i bezpiecznych, ponieważ są zasilane przez łańcuch bloków, dlatego żadna strona trzecia nie jest zaangażowana w łączenie płatności między dwoma uczestnikami. Korzystając z łańcucha bloków, płatności kryptowalutowe mogą być dyskretne i nie są powiązane z tożsamością odbiorcy, w przeciwieństwie do tradycyjnej metody płatności kartą kredytową / debetową, zwykle unika się również przesyłania transakcji. Dzięki blockchain, transakcje kryptowalutowe mogą być dokonywane przez odbiorcę każdemu na całym świecie bez konieczności czekania na pozwolenie od kogokolwiek, takiego jak tradycyjny bank.

Podobnie jak w przypadku e-portfeli, do kryptowalut można uzyskać natychmiastowy dostęp, o ile uczestnik jest połączony z Internetem. Dzięki zdecentralizowanemu charakterowi kryptowaluty umożliwiają użytkownikom mobilnym dokonywanie płatności w szybki i bezpieczny sposób, dzięki czemu płatności kryptowalutowe są dostępne i wygodne dla wielu osób.

Od portfeli zapakowanych w karty do pojedynczego urządzenia. Jak zrewolucjonizowano płatności

Był czas, kiedy jedyną opcją płatności było wyjęcie portfela. Zwykle były wypełnione dodatkowymi kartami kredytowymi, debetowymi i sklepowymi, a także gotówką.

Teraz, dzięki wynalezieniu e-portfeli, nie jest to już konieczne. Klienci mogą przechowywać wszystkie preferowane przez siebie formy płatności na swoim urządzeniu mobilnym, a następnie dokonywać płatności za pomocą technologii, takich jak komunikacja bliskiego zasięgu.

Ale nie tylko nasze smartfony zrewolucjonizowały sposób, w jaki płacimy. Można również korzystać z urządzeń, takich jak inteligentne głośniki.

Detaliści nie są już przywiązani do fizycznych lokali dzięki wynalezieniu mobilnych punktów sprzedaży, które umożliwiają przyjmowanie płatności praktycznie w dowolnym miejscu. Banki używają również nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, aby płatności były jeszcze bezpieczniejsze dla klientów.

Różne branże zdają sobie sprawę z korzyści płynących z oferowania nowych form płatności, w tym sektora gier.

Źródło:ITSBlockachain

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.