Wysokie targety cenowe mogą się pojawić w okresie „Lata Cardano”

Podobnie jak większość altów na rynku, Cardano również straciło znaczny procent swojej wartości, gdy rynek kryptowalut spadł w połowie maja.

Podczas gdy ADA odzyskała część strat, kryptowaluta nadal znajduje się znacznie poniżej ATH wynoszącego 2,45 USD.

A jednak poziom optymizmu związany z Cardano pozostaje tak wysoki jak zawsze. Pod pewnymi względami jest to anomalia, nie tylko dlatego, że znaczna część rynku kryptowalut wciąż burzy się z powodu wyżej wspomnianego zdarzenia związanego z deprecjacją, ale także dlatego, że społeczności innych altów, takich jak Dogecoin, stale odnotowują spadek pozytywnych nastrojów.

Dlaczego tak się dzieje? I czy ADA może naśladować akcję cenową z lata 2020 r., Kiedy to alt odbił się o prawie 550% w zaledwie 4 miesiące?

Na tak niestabilnym rynku jak obecny odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna. Są jednak oznaki, na które warto czekać, oznaki sugerujące wzrost cen w Cardano w najbliższym czasie. Taką opinię podzielił ostatnio również popularny trader Lark Davis, a analityk zapewnił, że wkrótce może nadejść „Lato Cardano”.

I jest też dobry powód do takiego optymizmu. Jak ujawnił Charles Hoskinson z IOHK w niedawnym wywiadzie , hard fork Alonzo, planowana aktualizacja, która w końcu pozwoli programistom budować inteligentne kontrakty w Cardano, przebiega mniej więcej zgodnie z harmonogramem, a spodziewany jest na koniec lipca lub początek sierpnia. W rzeczywistości pierwszy testnet Alonzo został uruchomiony wczoraj.

Podczas gdy sam Hoskinson później złagodził swoje uwagi, sugerując, że próbuje „sprostać oczekiwaniom”, a „Alonzo nie musi być w sieci w ciągu 90 dni”, efekt jego uwag był jasny dla społeczności, a ADA wspięło się o ponad 30% wkrótce po tym.

Źródło: ADA / USD na TradingView

Mówił dalej, że inteligentne kontrakty są „kamieniem węgielnym, świętym Graalem użyteczności”.  Jest tylko zrozumiałe, że wartość ADA będzie rosła w oparciu o związane z nią oczekiwania. Do czegoś podobnego nawiązał również Davis w niedawnym filmie, w którym analityk stwierdził:

„Inteligentne kontrakty nadchodzą i wkrótce się pojawią i widać, jak rosną ceny w tym oczekiwaniu”.

„Inteligentne kontrakty z pewnością rozpoczną rewolucję w zakresie tego, co jest możliwe na Cardano” – dodał.

Nie jest to jednak jedyny rozwój. Konwerter ERC-20 firmy Cardano również zbliża się do fazy testowej, z tym samym prawdopodobieństwem dalszej integracji z Cardano. Czy jednak przyspieszy to również szerszą migrację z sieci Ethereum? Mało prawdopodobne, zauważył Davis.

W tym miejscu warto podkreślić, że to też nie jest niemożliwe. W przeszłości projekty takie jak SingularityNET migrowały z Ethereum do Cardano, powołując się na „niejasność” oraz problemy z szybkością i kosztami.

Na koniec analityk podkreślił również fakt, że zgodnie z ustaleniami niedawnego raportu CoinShares, ADA odnotowała najwyższe tygodniowe wpływy od menedżerów instytucjonalnych. Mówiąc najprościej, oznacza to, że instytucje patrzą teraz poza takie elementy, jak tylko Bitcoin i Ethereum, podkreślając odrodzenie szerszego rynku kryptowalut.

Byłoby uczciwym argumentować, że w przyszłości Cardano może zobaczyć nadejście wyższych cen docelowych, a ADA prawdopodobnie wkrótce ponownie przetestuje ATH. Bardziej przekonujące stwierdzenie na ten temat byłoby jednak oparte na tym, jak robi reszta rynku, w szczególności Bitcoin i Ethereum . Deprecjacja tych dwóch kryptowalut obniżyła ADA do 0,92 USD na wykresach. Jeśli korekty trafią ponownie, nowy ATH będzie musiał poczekać.

Źródło: AMBCrypto

Udostępnij w social mediach: