Wszyscy zaakceptują Bitcoina, a jego cena osiągnie 250 000 USD w 2022 r.

Tim Draper przypuszcza, że do końca 2022 r. cena Bitcoina (BTC) wyniesie 250 000 USD, a wiele korporacji zaakceptuje go jako metodę płatności.

Amerykański miliarder Tim Draper przewiduje, że do końca 2022 r. wartość bitcoina osiągnie 250 000 USD. Ponadto wyraził opinię, że podstawowa kryptowaluta będzie rdzeniem wszystkich działań finansowych przez następne 20-30 lat.

BTC to przyszłość

Tim Draper – amerykański inwestor venture capital – podzielił się z CNBC swoim optymistycznym poglądem na przyszłą wartość BTC. Przewidywał, że pomimo zmienności na rynku kryptowalut, do końca przyszłego roku podstawowy zasób cyfrowy osiągnie 250 000 USD.

Ponadto Draper powiedział, że wiele dużych firm pójdzie za przykładem Microsoft, Starbucks, PayPal, Home Depot i zaakceptuje bitcoin jako środek płatniczy:

„Daj mu około półtora roku, a wszyscy sprzedawcy będą korzystać z Opennode [procesora płatności bitcoin], więc wszyscy zaakceptują bitcoin”.

Inwestor zwrócił uwagę, że w obiegu może znajdować się tylko 21 milionów bitcoinów. Jest to kolejny powód, który podniesie jego wartość fiducjarną. Przewiduje, że aktywa mogą stać się głównym instrumentem finansowym na świecie i mają potencjał, aby stać się tak dominującym, jak giganci tacy jak Microsoft i Amazon.

Draper jest znanym bitcoinowym HODLerem, ale odmówił odpowiedzi na pytanie gospodarza, ile posiada lub czy ulokował część swoich środków w innych kryptowalutach.

Ponadto miliarder zauważył, że Elon Musk jest „genialnym człowiekiem”, ale nie zgodził się z jego opinią na temat Dogecoina. Draper dołączył do wielu innych krytyków memowej monety, którzy uważają, że jej jedyną zaletą jest przynoszenie radości społeczności kryptograficznej:

„Musi być coś w Dogecoin, ponieważ sprawia, że ​​wszyscy się uśmiechamy, ale żaden inżynier nad tym nie pracuje”.

tim_draper_cover
Tima Drapera. Źródło: Yahoo

Jeszcze raz

Wygląda na to, że Draper mocno stoi za swoimi słowami, ponieważ początkowo nakreślił taką prognozę cenową na początku 2020 roku. Jednak jedyną różnicą jest to, że wtedy twierdził, że wartość BTC osiągnie 250 000 USD na początku 2023 roku.

W tym czasie ujawnił, że rynek akcji nie jest już tak wschodzący. Zamiast tego zamierza przydzielić swój portfel do rynku kryptowalut. Bitcoin będzie tam wielkim graczem. Chociaż ma jeszcze długą drogę do przebycia, przyciągnie uwagę mas ze względu na swoje pozytywne cechy:

„Bitcoin będzie walutą z wyboru. Nie jest tak łatwy w obsłudze, ale w końcu tak będzie. Wtedy będziesz miał wybór i powiesz: „hej, czy chcę płacić bankom od 2,5% do 4% za każdym razem, gdy przeciągam kartę kredytową, czy chcę waluty, która jest bezproblemowa, otwarta, przejrzysta, globalna, i nie są związane z żadną siłą polityczną”.

Źródło: Cryptopotato

Udostępnij w social mediach: