Wstęga Bollingera – nadchodzi duży ruch Bitcoina

Wstęga Bollingera

Cena BTC nadal konsoliduje się poniżej obecnego rekordowego poziomu aktywów, wynoszącego 61 800 USD za monetę. Jednak wiodąca kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, może wkrótce wykonać kolejny ogromny ruch.

Według “Wstęgi Bollingera” wkrótce wybuchnie. W przeszłości skutkowało to znacznymi ruchami na plus. Jednak te ruchy zmniejszały się, zwiększając zamiast tego szanse na odwrócenie. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co mówi wskaźnik analizy technicznej Wstęg Bollingera o aktualnej akcji cenowej i co może wyniknąć, gdy ustanie spokój.

Szerokość Wstęgi Bollingera ostrzega przed masowym ruchem Bitcoina. Ale w którym kierunku?

Cena Bitcoina oscyluje w okolicach 60000 USD , nie będąc w stanie pchnąć wyżej, podczas gdy jego bracia, altcoiny zaczynają rosnąć po poprzednich szczytach z 2021 roku. Jak dotąd kryptowaluta o silnym trendzie podwoiła się w 2021 roku, tylko przez jeden pełny kwartał.

Może jednak nadejść kolejny ogromny ruch, który powinien mieć podobną siłę, jak początkowe wybicie powyżej 20 000 $. Ten wzrost przyniósł wzrost o ponad 134%, zanim sytuacja się pogorszyła, ale po nim nastąpił nie jeden, ale dwa kolejne bycze impulsy.

Impuls numer dwa był słabszy, ale nadal dodawał ponad 88% do ceny za monetę. Trzeci impuls po zniesieniu był jeszcze mniejszy i wynosił około 35%. Pomiędzy każdym impulsem następowało zwężenie Wstęg Bollingera , zwane także „uciskiem”. Kiedy sytuacja jest tak silna, uwalniana jest energia i wzrasta zmienność. W rezultacie pasma rozszerzają się.

Wstęgi Bollingera są teraz na najwyższym poziomie od czasu osiągniecia 20 000 $. Dokładniejsze spojrzenie na to, jak blisko Bitcoin jest do podobnego „ściśnięcia”, jest jeszcze bardziej oczywiste na wskaźniku szerokości pasma Bollingera na dole poniższego wykresu.

Bitcoin przepustowości Bollingera
Wciskanie się wstęg Bollingera do maksimum od 20 000 $ może doprowadzić do ogromnego ruchu | Źródło: BTCUSD na TradingView.com

Co jeszcze, wskaźnik techniczny “Wstęga Bollingera” Mówi o Bull Run?

Wstęgi Bollingera służą do pomiaru zmienności, a także szeregu innych funkcji. Potrafi dostrzec odwrócenie trendu, gdy trendy się umacniają, znaleźć wsparcie i opór i wiele więcej. Większość transakcji odbywa się w ramach pasm. Jednak gdy Bitcoin wybucha i zamyka się powyżej niego z wolumenem, kryptowaluta „jedzie na wstęgach” wyżej.

Istnieje kilka innych strategii związanych z narzędziem. Niedawno twórca wskaźnika, legenda techniczna John Bollinger, ostrzegł, że narzędzie może sygnalizować, że Bitcoin tworzy wzorzec zwany „Three Push to a High”.

Bitcoin Bollinger Band trzy osiąga szczyt
Czy topowa kryptowaluta mogłaby formować wzór „Three Push to a High”? | Źródło: BTCUSD na TradingView.com

Potencjalny wzorzec odwrócenia jest klasyfikowany jako mający trzy wyraźne szczyty, zarówno w akcji cenowej, jak i wskaźnika % B. Szerokość pasma Bollingera również maleje, gdy trend słabnie. Wreszcie, nie pokazane na zdjęciu, narzędzie BBTrend powinno zostać wyłączone w celu potwierdzenia.

Bollinger, który regularnie ostrzega społeczność, kiedy „czas zwrócić uwagę”, mówi, że inwestorzy kryptowalut mogą potrzebować przygotować się na potencjał krótkoterminowego szczytu. Wydaje się, że po raz kolejny trzeba zwrócić uwagę.

Wykresy z TradingView.com
Źródło:Bitcoinist
Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.