Wpływ “Stimulus” na amerykańskie giełdy

Giełdy kryptowalut nie odnotowały zwiększonej aktywności handlowej po niedawnym finansowaniu stymulacyjnym w wysokości 1,9 biliona dolarów od rządu USA. 

Sytuacja ta przyciągnął uwagę społeczności kryptowalut, ponieważ wcześniejszy bodziec finansowy, spowodował wzrost zakupów kryptowalut na giełdach. 

Reakcje na niską frekwencję przy zakupach Bitcoinów 

Niska frekwencja zakupów Bitcoinów w ostatnich dniach już zwróciła uwagę społeczności kryptowalut. Prezes Voyager, amerykańskiej giełdy, ujawnił, że jest zbyt wcześnie, aby sugerować, że trend jest negatywny, zwracając uwagę, że ostatnie finansowanie stymulacyjne doprowadziło do znacznych depozytów na giełdzie. 

Kraken, inna giełda w USA, potwierdziła podobne odczucia z rzecznikiem stwierdzając że klienci byli w “okresie dostosowawczym”. „Wielu klientów wciąż jeszcze wyżej dostosowuje swoje cele sprzedażowe” – napisał Kraken.

Dlaczego giełdy nie widzą napływu?

Na niską frekwencję mogło wpłynąć wiele czynników. Możliwe, że handlowcy detaliczni zdecydowali się wstrzymać handel akcjami zaawansowanych technologii i kryptowalut w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Lub dlatego, że wolumeny obrotu opcjami kupna akcji, preferowanymi przez członków forum Reddit WallStreetBets spadły, według Bloomberga.

Odwrót inwestorów detalicznych może być również spowodowany innymi czynnikami makroekonomicznymi. Konsumenci są bardziej zadowoleni z wydawania gotówki, gdy gospodarka USA wychodzi z recesji wywołanej pandemią. Według danych JPMorgan, w ciągu ostatniego miesiąca wzrosły również wydatki na kartach kredytowych wśród millenialsów. A ta gotówka nie trafi na giełdy kryptowalut.

Jest też możliwe, że potencjalni nabywcy myślą iż Bitcoin nie jest już dostępny ze względu na jego podwajające się ceny. Jednak nadal istnieje szansa, że ​​może się “zmaterializować zakupowa bonanza” Bitcoinów. Amerykański Urząd Skarbowy spodziewa się, że kolejna partia płatności stymulacyjnych zostanie wydana w tym tygodniu.

Bitcoin (BTC) cierpi na spadek cen

Wiadomości wydają się być rozczarowujące dla instytucjonalnych byków , którzy przewidzieli, że ostatnia runda Stimulus Chceck, może spowodować wzrost ceny BTC powyżej 60 000 USD lub więcej. 

Bitcoin stracił w tym tygodniu 11% po spadku o 2,8% w zeszłym tygodniu. 

Obecnie kosztuje około 51 300 USD. Ponieważ jednak Stimulus jest nadal na poziomie dystrybucji, może być zbyt wcześnie, aby określić niedawne finansowanie stymulacyjne jako nieudane.

Źródło/tłumaczenie: BTCManager

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.