Wolumen obrotu OpenSea NFT eksploduje wraz z Bored Ape Yacht Club

Sektor NFT pozostaje jednym z szybko rozwijających się zasobów cyfrowych do tokenizacji dzieł sztuki i innych wartościowych przedmiotów fizycznych. Ich projekt ma takie samo oprogramowanie, jak inne kryptowaluty, ale są one niewymienne.

Ostatnie doniesienia na OpenSea wskazują na znaczny wzrost wolumenu obrotu niezbywalnym tokenem na platformie. Ten nagły wzrost utrzymywał się w styczniu tego roku, pomimo zmienionego szału spekulacyjnego na dwóch Yuga Labs Mutant Ape Yacht Club (MAYC) i Bored Ape Yacht Club (BAYC).

Raport na temat Dune Analytics od Rchen8 ujawnia, że ​​OpenSea zgromadził ponad 700 milionów USD. Stało się to dzięki wolumenowi obrotu na początku stycznia 2022 roku. Ponadto raport wskazuje, że poniedziałek ma najwyższą wartość w nowym roku, z około 255,8 milionami USD jako całodobowy wolumen obrotu.

Przegląd miesięcznego wolumenu obrotu OpenSea wskazuje, że projekt miał w grudniu 3,24 miliarda USD. Wartość ta wyniosła około 5,3%, w porównaniu z najwyższym w historii sierpniowym szczytem (ATH) wynoszącym 3,42 miliarda USD.

Ostatni rekord w poniedziałkowym wolumenie obrotu na OpeaSea wywołuje ogromne reakcje ze strony wybitnych obserwatorów w branży. Jeden z takich znaczących obserwatorów, Wu Blockchain, ustanowił poniedziałkową wartość handlową jako najwyższą wartość dla OpenSea.

Jednak Dune Analytics ma już wyższą wartość 322 mln USD, opublikowaną przez Rchen8 w dniu 29 sierpnia 2021 r., jako najwyższy w historii wolumen transakcji OpenSea w ciągu 24 godzin.

Ale z rekordową liczbą ponad 700 milionów obrotu w ciągu zaledwie czterech dni w styczniu, OpenSea prawdopodobnie będzie mieć nowy ATH w tym miesiącu. Jeśli tempo jej działalności handlowej utrzyma się.

Wkładowa rola projektów MAYC i BAYC NFT

Bliższe spojrzenie na niedawny wzrost wolumenu obrotu OpenSea ma związek z intensywną manią projektów Yuga Labs. Należą do nich MAYC NFT, BAYC NFT i inne zbiory projektów.

Raport CryptoSlam umieścił MAYC i BAYC NFT odpowiednio jako pierwsze i drugie największe NFT w siedmiodniowych wolumenach obrotu na rynkach wtórnych. Ponieważ pierwsza z nich gromadzi około 93,2 mln USD, druga ma wartość około 88,4 mln USD.

Przegląd transakcji NFT MAYC i BAYC z ostatnich 30 dni wykazuje wzrostową wartość odpowiednio 189,7 mln USD i 182,6 mln USD. To plasuje NFT odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu w rankingu kolekcji NFT w momencie publikacji.

W przypadku 24-godzinnej wydajności wolumenu, MAYC ma 18,7 mln USD w ramach wolumenu wtórnego, podczas gdy BAYC ma 14 mln USD. OpenSea podaje aktualne ceny NFT MAYC i BAYC na odpowiednio 15,86 ETH (59 300 USD) i 67 ETH (250 000 USD).

W styczniu tego roku niektóre godne uwagi ikony już wykorzystują nawet sześciocyfrowe kwoty, aby przejąć BAYC NFT. Niektóre ikony to Dave Chappelle, komik; Britney Spears, muzyk; i Eminem, raper.

Udostępnij w social mediach: