Wolumen obrotu najniższy w miesiącu. Bitcoin przy 21 000 USD

Bitcoin utknął w okolicach 21 000 USD, podczas gdy większość altcoinów odnotowała niewielkie dzienne spadki.

Ten weekend bardzo przypomina poprzedni, ponieważ na rynku krypto nie ma znaczących ruchów. Bitcoin utknął w martwym punkcie na poziomie około 21 000 USD, podczas gdy większość altcoinów jest tylko nieznacznie na minusie, ponieważ wolumen obrotu spadł do najniższego miesięcznego poziomu.

Bitcoin trzyma się mocno 21 000 USD

Ponieważ ostatni weekend zbliżał się do końca, w poniedziałek, który był świętem narodowym w USA, główna kryptowaluta przeszła do ofensywy i wzrosła do 20 000 USD. Zajęło to kilka prób, ale w końcu przebiło się powyżej tego poziomu i przez kolejne dni notowało nowe szczyty.

W czwartek nastąpił najbardziej znaczący wzrost cen, ponieważ BTC podkoczył do zaledwie 20 500 USD. Stało się to najwyższym poziomem cenowym aktywów od połowy czerwca.

Byki spodziewały się w tym momencie kolejnego ruchu, ale zawiodły i bitcoin spadł o kilkaset dolarów. Wczoraj spadł poniżej 22 000 USD, a teraz wynosi nieco ponad 21 000 USD.

Warto jednak zauważyć, że ogólny wolumen obrotu spadł wczoraj do najniższych poziomów w ciągu nieco ponad miesiąca, zgodnie z Bitcoinity.

Pomimo niewielkiego dziennego zniesienia, kapitalizacja rynkowa BTC nadal wynosi ponad 400 miliardów dolarów, a jego dominacja nad altcoinami wynosi nieco ponad 43%.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

Altcoiny stoją w miejscu

Zazwyczaj znane z wyższego poziomu zmienności, altcoiny w ciągu ostatnich kilku dni zachowywały się dość nieoczekiwanie, z niewielkimi lub zerowymi ruchami.

Ethereum straciło około 3% wartości w ciągu ostatniego dnia i spadło poniżej 1200 USD. Zaledwie kilka dni temu aktywo odnotowało wielotygodniowy szczyt na znacznie ponad 1250 USD.

BNB, Solana i Polkadot spadły o podobne wartości procentowe w ciągu dnia do odpowiednio poniżej 240 USD, poniżej 40 USD i 7,1 USD.

Ripple, Cardano, Dogecoin, Tron i Avalanche również są nieco na minusie, podczas gdy Shiba Inu zyskał nieco ponad 1%. Litecoin zyskał najwięcej na altach o większej kapitalizacji, przy wzroście o 4%.

Skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych jest prawie na tym samym poziomie co wczoraj. Prawie 950 miliardów dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Udostępnij w social mediach: