Wieloryby skumulowały 2 200 000 000 USD w BTC w tym tygodniu

Analityk on-chain William Clemente mówi, że wieloryby po raz kolejny nurkują na rynki Bitcoin.

W swoim najnowszym biuletynie Clemente zauważa, że ​​liczba nowych użytkowników w sieci Bitcoin (BTC) jest rekordowo wysoka.

Najpierw spójrzmy na ten wykres przedstawiający wzrost netto użytkowników lub „podmiotów” wchodzących do sieci Bitcoin. Przyrost nowych użytkowników osiąga teraz rekordowe rekordy. Ponad 50 000 nowych podmiotów każdego dnia pojawia się w sieci.

Źródło: Glassnode

Clemente mówi, że wieloryby BTC ponownie gromadzą się wraz z inwestorami detalicznymi. Analityk mówi,  że ten trend „w tym tygodniu tylko przyspieszył”, a wieloryby kupiły BTC o wartości około 2 200 000 000 USD.

Handel detaliczny kupuje dużo od tygodni, ale w końcu osiągnęliśmy wzrost liczby wielorybów, na który czekaliśmy. W tym tygodniu na blockchain narodziło się 17 nowych wielorybów, podczas gdy w tym samym czasie ogólna liczba wielorybów wzrosła o 65 429 BTC.

Clemente przygląda się również wpływom i odpływom BTC na giełdach. Analityk wykorzystuje Bollinger Bands – wskaźnik zmienności, który generuje sygnały wyprzedania lub wykupienia – podczas badania przepływu BTC do i z giełd kryptowalut. Clemente mówi, że wskaźnik miga sygnałem „kupuj” od marca.

Używając wstęg Bollingera, sygnał wygląda czasami, że monety są albo mocno przenoszone na giełdy, albo mocno ściągane z giełd. To właśnie błysnęło pierwszym sygnałem „kupuj” od ponad 3 miesięcy, dając ci inny sposób na zobaczenie odwrócenia trendu w kierunku akumulacji

Wspierając inne, bycze sygnały on-chain, Clemente zauważa zachowanie podmiotów zbierających Bitcoin. Według jego analizy podmioty wykupujące BTC mają bardzo małą historię sprzedaży. To wskazuje, że na horyzoncie może pojawić się „szok podażowy”.

Podmioty, które mają bardzo niską historię sprzedaży, nadal absorbują więcej monet od spekulacyjnych traderów, a wskaźnik podaży płynów skacze. Siła ta wciąż rośnie w stosunku do ceny. Biorąc pod uwagę brak kapitulacji, moim skromnym zdaniem, jest to kwestia „kiedy” zakończy się proces reakumulacji, a nie „czy”. Gdy proces się zakończy, rynek dozna szoku podażowego.

Udostępnij w social mediach: