Weekend na rynkach: ApeCoin w górę o 7%, Algorand o 10%

Algorand jest obecnie najlepszym graczem spośród 100 najlepszych monet, z 10% dziennym wzrostem.

Bitcoin nadal nie jest w stanie zdobyć 17 000 USD i walczy poniżej tej granicy przy niskich wolumenach w sobotę.

Większość altów jest obecnie w stagnacji, z niewielkimi lub mało znaczącymi ruchami. Algorand jest jednym z nielicznych wyjątków.

Bitcoin poniżej 17 000 USD

Miniony tydzień znacznie różnił się od poprzedniego, w którym Bitcoin doświadczył gwałtownych spadków cen po upadku FTX. W ciągu kilku dni aktywo spadło z ponad 21 000 USD do poniżej 16 000 USD, wyznaczając nowy dwuletnie dołek.

Jednak byki próbowały interweniować w tym momencie i pchnęły BTC na północ do około 18 000 USD. Tam się nie powiodło i wróciło poniżej 17 000 USD w miniony poniedziałek. Od tego czasu pozostawał stosunkowo spokojny, około 17 000 USD, ale nie udało mu się przekroczyć tego poziomu pomimo wielu prób.

Ostatnia taka pojawiła się pod koniec tygodnia roboczego, ale niedźwiedzie zatrzymały bitcoina tuż za 17 000 USD. W tej chwili BTC znajduje się kilkaset dolarów poniżej tej linii, co oznacza, że ​​jego kapitalizacja rynkowa wciąż walczy o utrzymanie się powyżej 320 miliardów dolarów.

Jego dominacja nad altcoinami również pozostała niezmieniona i wynosi 38,5%.

BTCUSD.  Źródło: TradingView
BTCUSD. Źródło: TradingView

ALGO kradnie show

Większość altcoinów również ostatnio się uspokoiła, a ostatnie 24 godziny niczym się nie różnią. Ethereum, które doświadczyło podobnych spadków cen po krachu FTX, walczy o około 1200 USD, spadając poniżej tego poziomu od początku tego tygodnia.

W skali dziennej większość altów o większej kapitalizacji jest nieco na minusie. Należą do nich Binance Coin, Ripple, Dogecoin, Cardano, Polygon, Polkadot, Shiba Inu i zgodnie z oczekiwaniami, Solana. SOL należy do najgorzej radzących sobie od czasu, gdy zaczęła się rozwijać saga Alameda-FTX.

OKB jest jednym z nielicznych wyjątków od altów o większej kapitalizacji, z zauważalnym 7% dziennym wzrostem. W rezultacie moneta jest obecnie sprzedawana powyżej 20 USD.

Algorand to kolejny ogromny gainer. ALGO wzrósł o około 10% w ciągu nocy i wspiął się powyżej 0,3 USD. Z drugiej strony ApeCoin skoczył o około 7%.

Ogólnie jednak kapitalizacja rynkowa krypto nadal wynosi 830 miliardów dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.  Źródło: Quantify Crypto
Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto
Udostępnij w social mediach: