WallStreetBets uruchamia aplikację do decentralizacji indeksów opartą na blockchain

Krok w kierunku finansowania opartego na blockchain oznacza zmianę kursu dla nieoficjalnego, wolnego od hierarchii ruchu uczestników, w dużej mierze pseudonimowych, których wspólną misją jest walka z skorumpowanymi instytucjami i całkowite zniesienie zależności od nich …

WallStreetBets, ruch oddolny, który zyskał międzynarodowe znaczenie, rzucając na kolana potężne fundusze hedgingowe, ogłosił dziś plany wykorzystania technologii blockchain w produkcie mającym na celu zwalczanie manipulacji na rynku w tradycyjnych finansach.

Wybitne postacie w społeczności WallStreetBets – która ostatnio zyskała sławę dzięki krótkiemu wyciskaniu GameStop poprzez koordynację na platformach takich jak Telegram i Reddit – współpracowały z ekspertami w dziedzinie technologii blockchain i fintech, aby stworzyć tak zwane portfele giełdowe lub ETP. Chociaż są podobne do funduszy indeksowych, oferując inwestorom ekspozycję na różnorodne aktywa, EPT mogą być prowadzone w sposób całkowicie zdecentralizowany.

Ponadto, wykorzystując mechanizmy przejrzystości i konsensusu społecznego, zapewniane przez blockchain i technologię inteligentnych kontraktów, WallStreetBets ETP mogą służyć jako alternatywa dla rodzaju manipulacji rynkowych utrwalanych przez nieprzejrzyste i powiązane politycznie banki i fundusze hedgingowe.

Ten nowatorski produkt jest możliwy, dzięki tak zwanej zdecentralizowanej organizacji autonomicznej lub DAO, co oznacza, że ​​kontrola nad równoważeniem powiązanych platform ETP jest oddana w ręce członków społeczności z prawem głosu, a nie uprzywilejowanych insiderów i nieodpowiadających im instytucji.

Każdy inwestor detaliczny, mający dostęp do Internetu, będzie wkrótce mógł korzystać z powiązanej aplikacji na swoim komputerze lub smartfonie, aby nie tylko uzyskać dostęp do ETP, ale także wziąć udział w ankietach dotyczących sposobu ważenia ich indeksów.

„Połączenie technologii blockchain z rynkami finansowymi jest kolejnym logicznym krokiem dla finansów – i to nie tylko dla Wall Street, ale wszędzie” – powiedział Jaime Rogozinski, założyciel WallStreetBets i partner strategiczny projektu WSB DApp. „Zaowocuje to silniejszymi, bardziej zdemokratyzowanymi rynkami i wzmocni pozycję jednostek na całym świecie”.

Urodzony w popiele globalnego kryzysu finansowego, zaczynając od ruchu Occupy, WallStreetBets zyskał ogromną rzeszę zwolenników na platformach społecznościowych. Nie ma formalnego przywództwa, a członkowie ruchu nie wyznają jednej konkretnej ideologii politycznej – poza pracą nad wyrównaniem szans w celu wzmocnienia przysłowiowego „little guy”.

Zdecentralizowana aplikacja WallStreetBets (DApp) będzie zarządzana przez swój własny token zarządzania WSB, którego posiadacze mogą używać do głosowania nad równoważeniem i ekspozycją każdego instrumentu będącego własnością społeczności.

Na przykład, jeśli posiadacze tokenów uważają, że akcje Tesli powinny stanowić 90 procent zamiast dziesięciu procent określonego portfela ETP, mogą głosować na nie, podpisując prostą transakcję przy użyciu swoich tokenów WSB podczas cykli głosowania.

“Dla WallStreetbets nadchodząca premiera naszego tokena WSB to zmiana strategii” – powiedział BTCVIX, dyrektor generalny WallStreetBets DApp. „Próbowaliśmy walczyć poprzez protesty po światowym krachu finansowym w latach 2008-2009. Następnie próbowaliśmy pokonać znawców Wall Street w ich własnej grze, doprowadzając ich krótko do bankructwa. A teraz, dzięki naszym wkrótce uruchomionym platformom ETP, naszym celem jest po prostu wyjście z istniejącego systemu na rzecz takiego, który jest sprawiedliwy i opiera się na społeczności ”.

Źródło:cryptoninjas

Udostępnij w social mediach: