W najlepszym wypadku XRP przejdzie do tego poziomu cen

Podczas gdy rynek altcoinów doświadczył przedłużonego rajdu, nie było o czym pisać, jeśli chodzi o ruch XRP.

Wydawało się, że altcoin ustabilizował się w wąskim kanale po tym, jak dokonał gwałtownego ruchu po 19 maja, wahając się w dół na poziomie 0,65 USD, gdy presja kupna na rynku osłabła.

Jednak konsolidacja tuż poniżej górnego pułapu 0,781 USD wskazywała na szanse na 20% podwyżkę w najbliższych dniach. W momencie pisania tego tekstu XRP był sprzedawany po 0,706 USD. Krypto zajęło szóste miejsce w rankingu kryptowalut CoinMarketCap.

Dzienny wykres XRP

Źródło:
XRP/USD , TradingView

Obszar wsparcia XRP w wysokości 0,50 USD został przetestowany dwukrotnie od czasu wyprzedaży kryptowalut 19 maja. Pierwsze obniżenie nastąpiło w wyniku symetrycznego rozpadu trójkąta, podczas gdy drugie było spowodowane pojawieniem się kanału dolnego. Cena zdołała się odwrócić w obu przypadkach, a ostatnie odbicie doprowadziło do silnego wzrostu, który pchnął XRP w kierunku pułapu cenowego 0,785 USD – 57% wzrostu, liczonego od 0,50 USD.

Jednak 200-SMA (zielony) zablokował trend wzrostowy XRP. To napędzało ruchy boczne na wykresach. Zostało to dodatkowo poparte niskimi wolumenami i spadkiem zainteresowania zakupami.

Teraz uwaga może zostać przeniesiona na kluczową linię wsparcia 0,65 USD. Poziom, który był również przedmiotem interakcji z liniami 20 (czerwona) i 50 (żółta) prostej średniej kroczącej. Bycza narracja będzie nadal aktywna dla XRP tak długo, jak długo będzie on utrzymywał straty powyżej tej linii. Taki rozwój sytuacji mógłby zobaczyć, jak XRP przebija się na północ od 0,785 USD i zmierza w kierunku swojego następnego celu 0,92 USD w najlepszym przypadku.

Rozumowanie

Indeks siły względnej wahał się powyżej 50-55 i sugerował, że byki nadal utrzymują przewagę nad niedźwiedziami. Co więcej, +DI Indeksu Ruchu Kierunkowego również przesunęło się powyżej -DI, ​​ponieważ pomimo spadków na rynku nadal działał korzystny trend. Sygnały ostrzegawcze pojawiły się z MACD, który odnotował stopniowy spadek byczego impetu.

Wniosek

Kontrola rynku nie została jeszcze oddana niedźwiedziom. Traderzy muszą być ostrożni przed spadkiem poniżej 0,65 USD, ponieważ może to otworzyć drzwi do ostrzejszej wyprzedaży. W międzyczasie traderzy mogą czekać na potwierdzenie wybicia i longi na XRP, gdy cena poruszy się powyżej 0,785 USD. Mogłoby to doprowadzić do 20% wzrostu w kierunku poziomu 0,92 USD.

Udostępnij w social mediach: