Venmo od PayPal dodaje funkcję Crypto Cash-back

Firma należąca do PayPal, zajmująca się płatnościami, uruchomiła nową funkcję, która ma na celu rozszerzenie oferty firmy związanej z kryptowalutami.

Venmo uruchomiło funkcję kryptowalutowego zwrotu pieniędzy, aby dać użytkownikom platformy nowy sposób interakcji z kryptowalutami.

Chociaż Venmo nie jest jedyną aplikacją płatniczą, która oferuje usługi kryptograficzne, ma 18% udział w globalnych użytkownikach portfela kryptograficznego.

Krpyto-strategia Venmo

Jak wspomniano powyżej, Venmo niedawno dodało funkcję cashback do kryptowalut. Ta funkcja automatyzuje proces zwrotu gotówki, umożliwiając użytkownikom konwersję cashbacku na kryptowaluty przy zerowych opłatach.Ta funkcja obsługuje obecnie tylko cztery najpopularniejsze kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin.

Ponieważ ta funkcja nadal zyskuje na popularności, platforma może dodać obsługę większej liczby kryptowalut. Funkcja zwrotu gotówki została po raz pierwszy wprowadzona przez platformę w sierpniu. Dzięki niej użytkownicy otrzymują zwrot pieniędzy za zakupy dokonane u określonych sprzedawców. Użytkownicy, którzy zarejestrowali się w celu uzyskania karty debetowej Venmo Mastercard, zostali już automatycznie zarejestrowani w ofertach Venmo.

Aby skorzystać z tej nowej funkcji, klienci mogą otworzyć aplikację, a następnie przejść do sekcji Karta kredytowa. Po wykonaniu tej czynności użytkownicy mogą przejść do zakładki Nagrody i kliknąć „Rozpocznij” przed wybraniem kryptowaluty, której chcą używać.

Firmy płatnicze i kryptowaluty

Firma macierzysta Venmo, PayPal, jest aktywnie zaangażowana w udostępnianie usług kryptowalut swoim użytkownikom.
Gigant płatności niedawno rozszerzył swoje usługi kryptograficzne w Wielkiej Brytanii i USA. W niedawnej aktualizacji usług kryptowalut, platforma ogłosiła, że ​​umożliwi użytkownikom z USA kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut bezpośrednio za pomocą aplikacji PayPal.
Podczas ogłoszenia, PayPal oświadczył, że planuje również znacznie zwiększyć swoje narzędzie kryptograficzne. Firma planuje to umożliwić, udostępniając kryptowaluty wszystkim 26 milionom handlowców na platformie na całym świecie. PayPal nie jest jedyną gigantyczną firmą płatniczą, która bada kryptowaluty. MasterCard i Visa również niestrudzenie pracują nad rozszerzeniem swoich usług kryptograficznych po zwiększonej globalnej adopcji kryptowalut.

Na początku tego roku Visa wprowadziła kartę powiązaną z kryptowalutami. Jej celem jest ułatwienie posiadaczom kryptowalut łatwego korzystania z ich zasobów kryptograficznych. W raporcie wydanym w połowie tego roku Visa zauważyła, że ​​globalne wykorzystanie karty osiągnęło wartość transakcji bliskie 1 miliarda dolarów w pierwszej połowie 2021 roku. Dane pokazały, że firma uruchomiła usługę, która szybko zyskuje dominację w sektorze kryptowalut. Z drugiej strony firma MasterCard ogłosiła niedawno, że banki i sprzedawcy korzystający z jej sieci mogą wkrótce uzyskać dostęp do usług kryptograficznych. Firma stwierdziła, że ​​rozszerza swoje usługi kryptograficzne, aby uruchomić portfele i nagrody lojalnościowe. Zauważyli, że ​​dzięki nowym usługom klienci będą mogli zarabiać i wydawać nagrody w postaci kryptowalut, a nie punktów lojalnościowych.

Obie firmy stale wdrażają swoje usługi kryptograficzne, współpracując z głównymi graczami w przestrzeni kryptowalut. Chcą zapewnić im dostęp do sieci blockchain, która ułatwi transakcje między walutami fiducjarnymi a walutami cyfrowymi. Firmy przekazujące pieniądze również dołączają do wyścigu w kierunku przyjęcia kryptowalut. MoneyGram niedawno nawiązał współpracę z blockchainem Stellar, aby ułatwić transakcje między stablecoinami a walutą fiducjarną. Inna wiodąca firma przekazów pieniężnych w Azji, GME Remittance również nawiązała współpracę z Ripple. Chce wykorzystać blockchain do ułatwienia płatności transgranicznych w kryptowalutach.

Udostępnij w social mediach: