VeChain – analiza 18 kwietnia

Rynek doświadczył nagłego spadku cen 18 kwietnia, gdy cena Bitcoina spadła do blisko 51 tys. $. Rynek altcoinów odzwierciedlił tę stratę i zobaczył, jak nadchodzi niedźwiedzia zmienność. Vechain, 17. największy altcoin z kapitalizacją rynkową 11,25 miliarda dolarów, odnotował prawie 10% spadek w ciągu ostatniego dnia.  

W chwili pisania tego tekstu VET był sprzedawany po 0,2124 USD i znajdował się w kluczowym punkcie cenowym.

4-godzinny wykres VeChain

Źródło: 
VETUSD na TradingView

Powyższy wykres VET wskazał drogę w górę, jaką cena widziała już wcześniej w tym tygodniu. Jednak nagła zmienność skierowała go z powrotem do wsparcia na 0,1678 USD. Chociaż od tego momentu cena podskoczyła wyżej, obecny poziom cen jest nadal na jednym z kluczowych nośników. 

0,2124 USD było silnym wsparciem dla wartości aktywa i obecnie testuje ten poziom. Jeśli rynek utrzyma się na tym poziomie, możemy zobaczyć dalszą konsolidację ceny. Jeśli jednak cena nie będzie w stanie utrzymać tego wsparcia, możemy zobaczyć kolejną wizytę na poziomie 0,1678 USD, co będzie spadkiem ceny o 20%.

Rozumowanie

Zmienność na rynku była wysoka, na co wskazywały rozchodzące się wstęgi Bollingera. Zmienność ta nabrała rozpędu wraz ze wzrostem ceny VET, a także pomogła w eskalacji nagłego spadku, który był widoczny. 

Linia sygnału również przesunęła się w górę, aby wskazać spadającą wartość VET, ale gdy cena odbiła, linia sygnałowa ponownie została przesunięta pod świece. 

Tymczasem Moving Average 50 działała jako dodatkowe wsparcie na poziomie 0,2124 USD i może przesunąć się powyżej tego poziomu, jeśli cena będzie dalej rosła. Jednak wskaźnik względnej siły wskazywał, że aktywa były już blisko strefy wykupienia, co oznaczało, że presja zakupowa była duża. 

Konsolidacja może pomóc wartości altcoin zyskać stabilność, a zmniejszenie tempa może pomóc w tej sprawie. Awesome Oscillator zauważył, że dynamika cen spadła. Jednak przy wciąż utrzymującej się cenie bezpośredniego wsparcia, brak dynamiki może pomóc rynkowi umocnić się przy obecnej cenie. 

Wniosek

Obecny rynek VET wskazywał na dużą aktywność handlową przy obecnym poziomie cen. Chociaż presja sprzedażowa może obniżyć cenę do 0,2124 USD, kupujący na rynku mogą próbować utrzymać obecną cenę. 

Źródło:AMBCrypto

Udostępnij w social mediach:

2 komentarzeComments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.