Uniswap uruchamia pierwsze granty – 1,8 mln USD

Dotacje zostaną rozdzielone między 14 odbiorców pracujących nad różnymi projektami.

Fundacja Uniswap, organizacja, która nadzoruje rozwój największego DEX-a na świecie. Stwierdziła, że ​​jej pierwsza fala dotacji sięgnie łącznie prawie 1,8 miliona dolarów.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem dotacje różnią się wielkością i zakresem. Są rozłożone na trzy obszary – rozwój protokołu, rozwój społeczności i zarządzanie.

Uniswap Diamond

Uniswap Diamond jest ogłaszany jako jedna z najbardziej ambitnych inicjatyw finansowanych przez Uniswap Grants. Oczekuje się, że wszystkie zainteresowane strony ekosystemu odniosą korzyści z tej pracy.

Celem jest poprawa doświadczenia profesjonalnego tradera i LP, zwiększenie udziału w rynku oraz ułatwienie rozwoju i analizy danych w łańcuchu. Na potrzeby danych historycznych i danych w czasie rzeczywistym zostaną dodane interfejsy API i SDK. Mają one zmienić zasady gry dla programistów korzystających z Uniswap, analityków i użytkowników końcowych.

Dodatkowo Diamond będzie również zawierał interfejs pro. Jego celem jest zwiększenie udziału Uniswap w rynku wśród profesjonalnych użytkowników zaznajomionych z funkcjami bardziej tradycyjnej scentralizowanej giełdy. Pomimo tego, że jest liderem DEX, Uniswap ma tylko około 1% całego udziału w rynku handlu kryptowalutami. Uniswap Diamond ma jednak na celu zwiększenie tego udziału, konkurując bezpośrednio z wiodącymi scentralizowanymi platformami pod względem doświadczenia użytkownika i danych.

Dotacja zostanie stworzona przez badania nad zarządzaniem między łańcuchami – GFX Labs – które od samego początku są aktywnymi współtwórcami Uniswap. Warto zauważyć, że zespół GFX był jednym z pierwszych dostawców płynności w wersji v3.

„Jesteśmy szczególnie podekscytowani tym grantem, ponieważ reprezentuje on rodzaj ambitnej, intensywnej, długoterminowej pracy, którą nowo utworzona Fundacja jest w stanie w wyjątkowy sposób wspierać. Cieszymy się również, że możemy zbudować silniejszą więź między GFX Labs – utalentowanym zespołem programistów, który już wykazał silne zaangażowanie w Uniswap – a całym ekosystemem”.

W międzyczasie Uniswap.fish, Decentralized Volatility Oracle i Numoen to również niektóre z czołowych grantów oprócz Diamond.

„Wzmocnienie zarządzania”

Ambitny plan Fundacji Uniswap mający na celu usprawnienie programu grantowego Uniswap (UPG) i zmniejszenie tarcia w systemie zarządzania protokołem stał się rzeczywistością w zeszłym miesiącu. Wstępna propozycja uzyskała ponad 99% głosów od posiadaczy UNI, twierdzących.

Były szef personelu Uniswap, Devin Walsh, przedstawił propozycję. Wcześniej powiedział, że zespół już działa w szybkim tempie, realizując jednocześnie swoje najważniejsze priorytety w takich obszarach, jak budowanie puli talentów, intensyfikacja programu Uniswap Grants i „ożywienie proces zarządzania.”

Udostępnij w social mediach: