Uniswap pojawia się na Polygon, wysyłając MATIC na rekordowy poziom

Użytkownicy Uniswap zagłosowali za wdrożeniem inteligentnych kontraktów giełdy na Polygon.

Obietnica zdecentralizowanych finansów – opartych na blockchain narzędziach do udzielania pożyczek, zaciągania pożyczek i handlu – polegała na tym, że otworzy to oszczędności i inwestycje dla ludzi zamkniętych w systemie finansowym.

Ale spróbuj powiedzieć to komuś, kto dokonuje pierwszej transakcji na zdecentralizowanej giełdzie (DEX) Uniswap, gdzie opłaty za dostęp do sieci Ethereum mogą przekroczyć 100 USD.

Uniwap i Layer-2 Blockchain Polygon chcą złagodzić ten ból. Ogłosili dzisiaj, że Uniswap jest dostępny na Polygonie, który został zbudowany, aby odciążyć sieć Ethereum.

Uniswap jest zarządzany przez posiadaczy jego natywnego tokena UNI, składającego się głównie z użytkowników giełdy. W zeszłym tygodniu zdecydowaną większością głosów zagłosowali za wdrożeniem inteligentnych kontraktów z wersji v3 protokołu na Polygon. Wdrożenie zostało sfinalizowane dzisiaj.

Dzięki temu wdrożeniu Uniswap jako flagowy projekt Ethereum powraca do pierwotnej obietnicy. Ponownie oferuje niskie opłaty i otwarty dostęp dla wszystkich.

– napisał współzałożyciel Polygon Mihailo Bjelic w dzisiejszym ogłoszeniu.

Sidechainy

Polygon wykonuje ciężkie działania, aby obniżyć opłaty transakcyjne. Protokół znajduje się na szczycie Ethereum, ale może łączyć się z innymi łańcuchami bloków w ramach „systemu wielołańcuchowego”. Poza interoperacyjnością, jego konstrukcja promuje skalowalność poprzez kierowanie transakcji Ethereum przez łańcuchy boczne. Zasadniczo przypomina to “odciążenie zapory przez odcięcie rzeki na bok”.

Wiąże się to z obniżonymi kosztami transakcji, co jest dużą premią dla użytkowników Uniswap. Tu wszystkie transakcje kupna i sprzedaży są dokonywane na blockchainie.

Atrakcyjność zdecentralizowanych giełd polega na tym, że nie musisz ufać pośrednikowi, takiemu jak Coinbase lub Binance, aby przejąć kontrolę nad aktywami w celu ułatwienia transakcji. Minusem jest to, że jesteś uzależniony od opłat za transakcje sieciowe. Według BitInfoCharts średnia opłata transakcyjna na Ethereum nie spadła poniżej 20 USD od początku października.

Wdrożenie było dobrą wiadomością dla posiadaczy MATIC, własnego tokena firmy Polygon. Ten może być używany do głosowania w kwestiach zarządzania, a także do uiszczania opłat transakcyjnych. Cena wzrosła o 35% w ciągu ostatniego tygodnia i prawie 14% w ciągu ostatniego dnia. Ustanowiła przy tym rekordowo wysoki poziom 2,66 USD.

Udostępnij w social mediach: