UNISWAP. Analiza 14 maja

Po odnotowaniu gwałtownego spadku z 44 USD, wartość Uniswap [UNI] zmieniła się na wykresach. Zmienność na szerszym rynku pomogła ponownie wznieść się w górę altcoin, jednocześnie testując opór na poziomie 40,43 USD. W chwili pisania tego tekstu wartość UNI wynosiła 39,49 USD.

Godzinny wykres Uniswap

Źródło: UNIUSD na TradingView

Wykres godzinowy Uniswap przedstawiał tworzenie się kanału wzrostowego. Wartość UNI wzrosła z 35 USD, przy tym samym zbliżeniu na poziomie 40 USD w momencie publikacji.

Ponieważ cena testowała opór, wskaźniki rynkowe sugerowały, że cena UNI może nie się utrzymać i skutkować spadkiem.

Rozumowanie

Wraz ze wzrostem ceny w kanale, zmienność na rynku również wzrosła. Wstęgi Bollingera zaczęły się oddalać, gdy cena wzrosła z 37 USD, tym samym wskazując na bardziej gwałtowny ruch w najbliższym czasie. W międzyczasie bycza dominacja na rynku kryptowalut, została podkreślona przez linię sygnału pozostającą poniżej świec cenowych.

Średnia krocząca 50 pozostała jednak tuż pod świecami i może okazać się kluczowym poziomem wsparcia.

Wspomniana byczość oznacza również, że presja zakupowa osiągnęła szczyt na rynku. Wskaźnik siły względnej osiągający w czasie publikacji wartość 59, sugerował, że kupujący byli dominujący. W międzyczasie wzrost pędu pomoże cenie, ale silny opór może ją zepchnąć w dół.

Udostępnij w social mediach: