Ubisoft testuje NFT w grze na nowej platformie

Ubisoft stał się pierwszą dużą firmą zajmującą się grami, która wkroczyła do świata niezamiennych tokenów (NFT), z ogłoszeniem wskazującym na rozszerzenie metaverse opartego na blockchain. 

Zgodnie z wtorkowym oświadczeniem, Ubisoft uruchomił wersję beta nowej platformy o nazwie Ubisoft Quartz, która pozwala użytkownikom na zdobywanie przedmiotów NFT, które można wykorzystać w grze. Takich jak broń, odzież czy pojazd. Ubisoft Quartz nazywa te NFT „Cyframi” i zdecydował się oprzeć je na blockchainie Tezos.

Pierwsze itemy testowane na Quartz będą kompatybilne z grą komputerową Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint. Od 9 grudnia gracze, którzy osiągnęli w grze poziom piąty, mogą otrzymać itemy broni, hełmu i pary spodni taktycznych. 

„Quartz to pierwszy element naszej ambitnej wizji stworzenia prawdziwego metaświata”

— powiedział w oświadczeniu Nicolas Pouard, wiceprezes UbisoftStrategic Innovation Lab. 

„I nie może powstać bez przezwyciężenia wczesnych ograniczeń blockchain w grach, w tym skalowalności i zużycia energii”.

Pouard opisał także pięcioletnią wizję gier blockchainowych firmy Ubisoft, aby uwzględnić modele „play2earn” w poście firmy z 3 grudnia . 

Jednak nie wszystkie platformy do gier przyjęły NFT. Valve, firma stojąca za popularną platformą dystrybucji gier wideo Steam, zakazała NFT w październiku.

Udostępnij w social mediach: