Trzy powody, dla których Cardano podąża tą trajektorią cenową

Rosnące obroty na giełdach spot i instrumentów pochodnych przyczyniły się do wzrostu cen Cardano w ciągu ostatnich kilku tygodni i miesięcy.

Altcoin, w momencie pisania tego tekstu, był notowany na poziomie 2,32 USD, a krypto zyskiwało 20% w ciągu 24 godzin, aby dotknąć jednego ATH po drugim. O wzroście cen i wolumenu obrotów świadczył również wzrost kapitalizacji rynkowej.

Dzięki wyżej wymienionym czynnikom Cardano zajmuje teraz trzecie miejsce wśród 10 najlepszych altcoinów na rynku, na podstawie danych z CoinMarketCap.

Co więcej, na podstawie załączonego wykresu, obecnie obstawiono więcej ADA niż w ciągu ostatnich 30 dni. W rzeczywistości jest to prawie pół miliona. Przy 100% rentowności HODLerów na poziomie cen prasowych, wzrost ADA będzie prawdopodobnie długi, szczególnie w przypadku danych o nagrodach za obstawianie altcoinów, oferujących podobne rozwiązanie. Przy stosunkowo wysokim odsetku postawionych stawek ADA, pojawił się bezpośredni związek między obstawioną ADA a ceną ADA.

Podczas gdy obecny nastrój w sieci jest lekko niedźwiedzi, wzrost netto sieci wyniósł 5%. Ponadto, chociaż nastąpił powolny spadek liczby dużych transakcji, może to oznaczać, że więcej traderów kupuje ADA niż HODLersi i instytucje. O ile nie wystąpią spadki wolumenu handlu i kaskadowe wyprzedaże, cena prawdopodobnie utrzyma się na obecnym poziomie cenowym.

W przypadku Cardano koncentracja dużych HODLerów pozostała znacznie poniżej 30% i jest to klucz do trwającego wzrostu. Najlepsze memecoiny i altcoiny, które zyskują na popularności, takie jak między innymi DOGE, LINK, BNB i ETH, mają wysoką koncentrację przez dużych inwestorów. Ma to zasadnicze znaczenie dla utrzymania ceny na jej kluczowych poziomach.

W ciągu ostatniego tygodnia doszło do dużych transakcji o wartości 80 miliardów dolarów i oczekuje się, że wpływy wzrosną jeszcze bardziej. Mniej niż 15% HODLerów utrzymywało ADA przez ponad 12 miesięcy, pomimo zysków od początku roku o ponad 500%. Ponadto liczba HODLerów, ADA jest mniejsza niż oczekiwano. Krótkoterminowy zwrot z inwestycji może być głównym powodem krótkiego czasu trwania HODLing.

Na podstawie danych Messari, zwrot z inwestycji w ciągu ostatniego tygodnia wyniósł prawie 40%.

Krótkoterminowy zwrot z inwestycji w ADA || Źródło: Messari

W ubiegłym roku zwrot z inwestycji wyniósł ponad 700%. Jest to stosunkowo wysoki zysk dla HODLerów, pomimo kilku spadków.

Najnowsze osiągnięcia ADA i rosnący popyt w drugiej fazie altseasonu sprawiają, że jest to jeden z najgorętszych altcoinów do kupienia i HODL. W rzeczywistości można argumentować, że ADA nadal pozostaje niedowartościowana na poziomie publikowanych cen.

Udostępnij w social mediach: