Top 5 – wielowalutowe portfele krypto na rok 2022

Przestrzeń kryptograficzna rozwijała się przez lata. Zaczęło się od okresu, w którym prawie wszystkie portfele obsługiwały tylko garść monet lub zapewniały użytkownikom przeciętny UX. Teraz użytkownicy mają lepszy system, w którym mogą korzystać z wielu walut na tym samym portfelu. Co więcej, nie muszą iść na kompromisy.

Portfele kryptowalut są ważnym dodatkiem dla każdego inwestora lub tradera kryptowalut. Dzieje się tak, ponieważ pomagają im kupować i sprzedawać ich cyfrowe zasoby. Gracze kryptowaluty potrzebują portfeli do przechowywania kryptowalut, ponieważ gwarantują bezpieczeństwo podczas przechowywania. Portfele zapewniają również środki ochrony i weryfikacji informacji związanych z transakcjami. Sprzęt lub oprogramowanie, gorące lub zimne, te opcje nie zmieniają faktu, że dobry portfel jest niezbędny. Efektywne portfele zapewniają dedykowane rozwiązania, znacznie lepsze niż to, co zapewniają giełdy kryptowalut.

Portfele wielowalutowe

Portfel wielowalutowy to oprogramowanie, które przechowuje klucze publiczne i prywatne posiadacza. Wykonuje również operacje przy użyciu wielu kryptowalut. Klucz prywatny to numer zakodowany przy użyciu różnych formatów na podstawie portfela, który posiada użytkownik. Zawiera szereg liczb i symboli generowanych losowo. Jeśli chodzi o klucz publiczny, jest to odrębny adres używany w łańcuchu bloków. Klucze publiczne są widoczne dla każdego członka sieci. Uzyskuje się z ich kluczy prywatnych. Zawierają kombinację liter i cyfr. Służą jako tożsamość nadawcy lub odbiorcy. Klucze prywatne kontrolują portfel kryptograficzny i są nierozłączne z powiązanym kluczem publicznym.

Istnieje wiele portfeli wielowalutowych. Wynika to ze zwiększonej adopcji kryptowalut, którą widzimy dzisiaj. Trzeba mieć niezawodny portfel wielowalutowy, który najlepiej odpowiada ich potrzebom. Do najlepszych należą:

Ledger

Na szczycie listy znajduje się Ledger, wielowalutowy portfel obsługujący ponad 1800 monet. Portfel sprzętowy służy również jako wbudowana giełda. Urządzenie działa, przechowując klucze do zasobów posiadacza całkowicie w trybie offline, dzięki czemu hakerzy nie mogą uzyskać dostępu. Ledger to jeden z najstarszych portfeli sprzętowych w branży walut cyfrowych. Ma udokumentowane osiągnięcia w zakresie największego bezpieczeństwa. Ten portfel działa dobrze z większością aplikacji kryptograficznych, w tym DApps. Często do działania po prostu nie wymagają żadnej wiedzy technicznej. To urządzenie jest również wspierane przez bardzo responsywną obsługę klienta.

Trezor

Trezor po raz pierwszy trafił na rynek w 2014 roku i pozostaje najbliższym rywalem Ledgera. Bardzo niezawodny portfel sprzętowy, Trezor obsługuje ponad 1800 monet i ma dwa modele. Trezor One pierwszej generacji różni się od Trezor Model T z 2018 roku (wersja premium). Oba warianty mają różne cechy. Niemniej jednak są bezpieczne i niezawodne w przechowywaniu zasobów cyfrowych w trybie offline. Trezor Model T posiada intuicyjny UX i obsługuje więcej monet niż jego poprzednik. To sprawia, że ​​jest to lepszy wybór między tymi dwoma.

Keepkey

Ten wielowalutowy portfel, obsługujący ponad 40 monet, jest sprzętowym urządzeniem do przechowywania kryptowalut. Jego rozwój miał współpracować z giełdą Shapeshift. Niemniej jednak KeepKey zapewnia niesamowite przechowywanie zasobów cyfrowych w trybie offline i jest niezależny. Wyróżnia się eleganckim i szerokim wyświetlaczem. Użytkownicy cieszą się odpowiednią widocznością zapisów transakcji lub przeglądania swoich aktywów. Wśród mocnych stron KeepKey jest odporność na wirusy i ataki złośliwego oprogramowania. Posiada również wbudowaną giełdę, która zapewnia handel bez prowizji. Dzięki niestandardowej zmianie opłat użytkownicy KeepKey mogą dostosować szybkość swoich transakcji. Jest również niedrogi i dobrze współpracuje z aplikacjami DApp opartymi na Ethereum.

Coinomi

Uruchomiony 7 lat temu Coinomi obsługuje ponad 1770 monet. Jest dostępny na wielu urządzeniach (komputer stacjonarny/mobilny). W rankingach Coinomi jest jednym z najlepszych portfeli wielowalutowych. Ten portfel jest w 100% objęty ochroną i integruje ponad 170 blockchainów. Jest kompatybilny z nowoczesnymi aplikacjami DApps i przedmiotami kolekcjonerskimi. Wśród twierdz Coinomi znajdują się łatwość obsługi i niestandardowe opłaty za pojedyncze monety. Coinomi oferuje również obsługę wielu seedów do przechowywania i zarządzania zasobami w różnych łańcuchach bloków. Fakt, że użytkownicy mogą kupować krypto za pomocą karty bankowej, dodaje jej zalet. Istnieją również inne przepisy dotyczące prywatności i anonimowości, które zwiększają jego zalety.

Atomic Wallet

Jest to wielowalutowy portfel desktopowy i mobilny, który obsługuje co najmniej 500 monet. Jest portfelem non-custodial, a użytkownicy mogą przechowywać frazę seed dla posiadanych monet. Wśród mocnych stron portfela Atomic znajdują się prostota w konfiguracji i UX. Istnieją również przepisy dotyczące zakupów użytkowników, dzięki którym użytkownicy mogą korzystać z wielu walut fiducjarnych. Portfel Atomic jest w 100% anonimowy i oferuje obsługę klienta w aplikacji 24/7. Pozwala również na obstawianie obsługiwanych monet PoS.

Do wyboru jest długa lista portfeli wielowalutowych. Najlepszym wyborem byłby jednak taki, który pasuje do twoich celów jako inwestora lub inwestora.

Udostępnij w social mediach: