TOP 10 kryptowalut, które mogłyby zastąpić Bitcoina

Top 10 altocinów

Kochany, znienawidzony, podziwiany – Bitcoin nie przestał przykuwać naszej uwagi. Strach przed przegapieniem lub FOMO, jak wolimy to nazywać – mocno uderza w ludzi, którzy spóźnili się na pociąg do krainy Bitcoinów, niecierpliwie czekając na następny. A może spodziewasz się nowej topowej kryptowaluty, która ją zdetronizuje?

Mniej znani gracze nie są mniej liczni w świecie kryptowalut, ani nie będą siedzieć z boku, gdy Bitcoin będzie nadal królować. Weźmy na przykład Ethereum. Handel na poziomie blisko 100 USD w marcu 2020 r. Przekroczył 2000 USD zaledwie rok później. Teraz wybór spośród ponad 8000+ altcoinów nie jest łatwym wyborem – tj. każdą kryptowalutą, która nie jest Bitcoinem, więc mamy dla Ciebie specjalnie wyselekcjonowaną listę.

1. Ethereum [ETH]

Ethereum to zdecentralizowane oprogramowanie typu open source, oparte na łańcuchu bloków, wykorzystywane przez Ether – swój token platformy. Ułatwia składanie i obsługiwanie inteligentnych kontraktów i aplikacji rozproszonych (DApps) bez wpływu z zewnątrz. Jednym z dużych projektów wokół Ethereum jest koalicja Microsoftu z ConsenSys, założycielem Ethereum. 

Ethereum zapewnia, że ​​można go używać do „kodyfikacji, decentralizacji, zabezpieczania i handlu niemal wszystkim”. 

Innymi słowy, Ethereum jest zasadniczo językiem programowania (kompletny Turing) działającym na łańcuchu bloków, aby pomóc programistom w produkcji i rozpowszechnianiu aplikacji rozproszonych. Ether jest szeroko używany do dwóch celów: jest przedmiotem obrotu jako cyfrowa wymiana walut lub wewnątrz Ethereum do uruchamiania aplikacji i zarabiania na pracy.

Znosząc stratę ponad 50 milionów dolarów zgromadzonych przez DAO funduszy w 2016 roku, Ethereum podzieliło się na dwa łańcuchy bloków, a mianowicie. Ethereum i Ethereum Classic. Ethereum pokonuje Bitcoin w czasie potrzebnym do uzyskania (około 14 lub 15 sekund do prawie jednolitych 10 minut bitcoina) wraz z dodatkowymi jednostkami w obiegu w porównaniu z Bitcoinem. Wraz z nadchodzącym Ethereum 2.0 jest to z pewnością najlepsza kryptowaluta.

Statystyki na dzień 25 marca 2021 r

Kapitalizacja rynkowa: 186 249 675 091,92 USD

Podaż w obiegu: 115 193590 ETH

Wyniki w 2021 roku: + 123%

2. Chainlink [LINK]

Kolejna czołowa kryptowaluta, Chainlink to tokenizowana sieć wyroczni (oracle), dostarczająca dane o cenach i wydarzeniach. Token zachęca uczestników do przesyłania i wykorzystywania tych danych, zebranych ze źródeł sieciowych i rzeczywistych. Chainlink nie wykorzystuje swojego łańcucha bloków i może jednocześnie działać na różnych łańcuchach bloków.

Sformułowany przez Sergeya Nazarova i Steve’a Ellisa w 2017 roku Chainlink próbuje rozwiązać „problem wyroczni”, czyli zdolność do pozyskiwania danych spoza łańcucha potrzebnych do obsługi kilku inteligentnych kontraktów opartych na łańcuchu bloków. 

LINK, kryptowaluta natywna dla Chainlink, jest używana do płacenia operatorom węzłów. Dostawcy węzłów z dużą ilością LINK mogą zostać nagrodzeni większymi kontraktami, a niedostarczenie dokładnych informacji prowadzi do odliczenia tokena. 

LINK umożliwia otrzymywanie i przetwarzanie tokenów przez kontrakty w ramach jednej transakcji. Po 32 milionach dolarów LINK ICO w 2017 roku z łączną podażą 1 miliarda tokenów LINK, 32 procent tokenów LINK zostało wysłanych do operatorów węzłów w celu zachęcenia ekosystemu, a 30 procent pozostało w Chainlink w celu rozwoju (35 procent zostało sprzedanych w ramach publicznej sprzedaży tokenów ). Partnerstwa Chainlink są ogromne i szerokie, co sprawia, że ​​jest to najlepsza kryptowaluta w wielu oczach.

Statystyki na dzień 25 marca 2021 r

Kapitalizacja rynkowa: 10.581.523.669,92 $

Podaż w obiegu: 414 509 556 LINK

Wyniki w 2021 roku: + 119%

3. VeChain [VET]

VeChain to platforma blockchain stworzona w celu wzmocnienia zarządzania łańcuchem dostaw i metod biznesowych. Jego celem jest uproszczenie tych procesów i przepływu wiedzy dla złożonych łańcuchów dostaw dzięki technologii rozproszonych rejestrów (DLT).

Platforma Vechain zawiera dwa odrębne tokeny: VeChain Token (VET) i VeChainThor Energy (VTHO). Transakcje na zdecentralizowanych aplikacjach zachodzące w sieci blockchain VeChain wykorzystują VET.

VeChain zamierza przekształcić się w główną platformę dla początkowych ofert monet (ICO) i administrować transakcjami między urządzeniami podłączonymi do Internetu rzeczy (IoT). 

Platforma VeChain twierdzi, że daje 360-stopniową perspektywę niezbędnych informacji skorelowanych z produktem i jego procesami biznesowymi – takimi jak przechowywanie, transport i dostawa – prawnym interesariuszom i zapewnia większą przejrzystość rynku.

Statystyki na dzień 25 marca 2021 r

Kapitalizacja rynkowa: 5.265.687.658,44 USD

Podaż w obiegu: 64 315 576 989 VET

Wyniki w 2021 roku: + 336%

4. Kosmos [ATOM]

Cosmos to sieć sieci blockchain, popularnie znana jako „ Internet of Blockchains ”. Jego celem jest uprawnienie oddzielnych łańcuchów bloków do bezproblemowej komunikacji między sobą. Zachęcając dowolny łańcuch bloków do komunikowania się, udostępniania danych i przeprowadzania transakcji z kimkolwiek, Cosmos podniósł rynek na wyższy poziom.

Jako najlepsza kryptowaluta zarówno pod względem funkcji, jak i kapitalizacji rynkowej, Cosmos zawiera stos technologii nowej generacji, który pozwala programistom generować skomplikowane łańcuchy bloków w ekosystemie Cosmos w ciągu tygodnia! Pozostawiając za sobą łańcuchy bloków drugiej generacji, które zajęłyby tygodnie dla tego samego, Cosmos celebruje rosnącą społeczność Dapp .

Statystyki na dzień 25 marca 2021 r

Kapitalizacja rynkowa: 3747454894,82 USD

Podaż w obiegu: 212,003,141 ATOM

Wyniki w 2021 roku: 244,5%

5. Algorand [ALGO]

Algorand Inc. wynalazł pierwszy na świecie protokół blockchain typu open source, niewymagający pozwolenia, oparty na czystym protokole blockchain typu „dowód stawki” dla nowej ery produktów finansowych. Protokół Algorand jest pomysłem zdobywcy nagrody Turinga kryptografa Silvio Micali. 

Algorand Inc., firma technologiczna, której celem jest wyeliminowanie tarcia z wymiany finansowej, wspiera rozwój DeFi, ułatwiając innowacje i handel wartościami, projektując nowe narzędzia i usługi finansowe, wprowadzając aktywa do łańcucha i dostarczając odpowiedzialnych modeli prywatności. Dlatego często figuruje na kilku czołowych listach kryptowalut.

Statystyki na dzień 25 marca 2021 r

Kapitalizacja rynkowa: 2 762 728 285,11 USD

Podaż w obiegu: 2 601 739 818 ALGO

Wyniki w 2021 roku: + 221%

6. Tezos [XTZ]

Arthur Breitman zanotował białą kartkę Tezos – i razem z Satoshi Nakamoto skomponował swoje utwory pod pseudonimem LM Goodman. Zapewnił, że jedną z ogromnych wad Bitcoina był brak procedury zarządzania, która wymagałaby pomocy ze strony społeczności korzystającej z sieci – wraz z faktem, że nowych tokenów nie można rozdawać za pośrednictwem tego łańcucha blokowego.

Wraz z żoną Kathleen założył startup o nazwie Dynamic Ledger Solutions, którego zadaniem było napisanie kodu stanowiącego podstawę protokołu Tezos. Firma ta została następnie wykupiona przez Fundację Tezos w celu zapewnienia, że ​​nabyła wszystkie prawa własności intelektualnej związane z siecią.

Dzięki Tezos uczestnicy mogą zaangażować się w administrowanie siecią poprzez „pieczenie”, w ramach którego obstawiają 8 000 XTZ. Stwarza to pieniężny bodziec do uczciwego zachowania.

Bankowcy są następnie przypisywani do głosowania nad zalecanymi zmianami kodu łańcucha bloków w czterostopniowym protokole, trwającym prawie 23 dni. 

Tezos jest również niezwykły ze względu na to, że jest używany przez znane przedsiębiorstwa. 

We wrześniu 2020 roku ogłoszono, że francuski gigant bankowy Societe Generale planuje wykorzystać ten blockchain do eksperymentowania z cyfrową walutą banku centralnego.

Sprzedaż tokenów na Tezos została wstrzymana w lipcu 2017 r. – podczas tego ICO zebrano łącznie 65 681 BTC i 361 122 ETH. W tamtym czasie była to warta 232 miliony dolarów, co zapewniło jej miejsce jako jedna z ogromnych początkowych ofert monet, jakie kiedykolwiek posiadano.

Podczas gdy 80% tej początkowej podaży trafiło do inwestorów, 20% zostało równo podzielone między Tezos Foundation i Dynamic Ledger Solutions.

Tezos korzysta z mechanizmu konsensusu opartego na dowodzie stawki. Każdy może zostać walidatorem i przyczynić się do sprawnego funkcjonowania sieci poprzez wpłacenie depozytu zabezpieczającego. 

Statystyki na dzień 25 marca 2021 r

Kapitalizacja rynkowa: 3.096.643.327,23 $

Podaż w obiegu: 764290232 XTZ

Wyniki w 2021 roku: + 101%

7. Zilliqa [ZIL]

Zilliqa to wydajna platforma blockchain o wysokim poziomie bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw i aplikacji nowej generacji. 

Ewoluowała dzięki badaniom akademickim i kierowana przez zespół wykwalifikowanych naukowców, inżynierów, twórców przedsięwzięć i liderów w dziedzinie usług ekonomicznych, Zilliqa radzi sobie z ograniczeniami w zakresie skalowalności i bezpieczeństwa, zachęcając do rzeczywistej użyteczności w wielu branżach, w tym w finansach, reklamach cyfrowych i grach . 

W 2019 roku Zilliqa stała się pierwszą publiczną platformą blockchain stworzoną na architekturze podzielonej na fragmenty, z inteligentnymi kontraktami napisanymi w bezpiecznym języku programowania platformy Scilla. 

Aby uzyskać dodatkowe informacje, odwiedź zilliqa.com. 

Statystyki na dzień 25 marca 2021 r

Kapitalizacja rynkowa: 1782628312,22 USD

Podaż w obiegu: 11 090 579 599 ZIL

Wyniki w 2021 roku: + 98,73%

8. Reserve Rights [RSR]

Reserve Rights to platforma stablecoin z dwoma tokenami, uruchomiona w maju 2019 r. Po korzystnej ofercie pierwszej wymiany (IEO) na platformie Huobi Prime. Nevin Freeman i Matt Elder są współzałożycielami Reserve Rights. 

Konfiguracja dual tokenów Reserve Rights obejmuje stablecoin znany jako Reserve stablecoin (RSV) i Reserve Rights token (RSR), używany do utrzymania stabilnego RSV na poziomie docelowym 1,00 USD.

Token Reserve Rights (RSR) jest niestabilny i pomaga utrzymać stabilność RSV. Można go również wykorzystać do głosowania nad propozycjami dotyczącymi zarządzania.

W przeciwieństwie do innych stablecoinów zabezpieczonych głównie dolarami amerykańskimi (USD) przechowywanymi w rezerwie na koncie bankowym kontrolowanym przez emitenta stablecoinów lub zaufanego powiernika, rezerwowe stablecoiny są obsługiwane przez koszyk kryptowalut zarządzanych przez inteligentne kontrakty.

Ten koszyk pierwotnie obejmował aktywa stablecoin Ethereum, w tym monety USD (USDC), True USD (TUSD) i Paxos (PAX). 

Środki uzyskane ze sprzedaży tokenów RSR są wykorzystywane do przywracania puli zabezpieczeń RSV. W przeciwieństwie do tego, gdy wartość RSV przekracza 1 USD, dodatkowe zabezpieczenie jest wykorzystywane do kupowania i spalania RSR z rynku wtórnego.

Arbitrageurs może zyskać na tym, gdy RSV jest wyceniany powyżej 1,00 USD, kupując RSV po 1,00 USD z inteligentnego kontraktu rezerwowego za pomocą RSR, a następnie sprzedając go po istniejącej cenie rynkowej, aby uzyskać różnicę jako zysk. 

Ta opcja jest dostępna tylko dla posiadaczy RSR i jest obecnie jednym z głównych czynników umożliwiających przechowywanie tokenów RSR.

Statystyki na dzień 25 marca 2021 r

Kapitalizacja rynkowa: 970230168,23 $

Podaż w obiegu: 13 159 999 000 RSR

Wyniki w 2021 roku: + 315%

9. Nervos Network [CKB]

Sieć Nervos to aplikacja typu blockchain przeznaczona do powszechnych zastosowań. Jest tutaj, aby rozszyfrować problem interoperacyjności w świecie blockchain. Ich dowód pracy Nervos Common Knowledge Base (CKB) pozwala programistom bezbłędnie tworzyć aplikacje z wieloma łańcuchami. Dążą do tego, aby użytkownicy mogli bezproblemowo rozpowszechniać zasoby z jednej sieci do drugiej. 

Statystyki na dzień 25 marca 2021 r

Kapitalizacja rynkowa: 497 891 639,99 USD

Podaż w obiegu: 24 401 763 172 CKB

Wyniki w 2021 roku: + 496%

10. Origin Protocol [OGN]

Założony w 2017 roku i z siedzibą w San Francisco w Kalifornii, Origin to protokół służący do budowania rynku ekonomii współdzielenia z wykorzystaniem blockchain Ethereum i IPFS. 

Umożliwia programistom i firmom tworzenie zdecentralizowanych rynków w łańcuchu bloków. Jego protokół ułatwia tworzenie i organizowanie wykazów w celu częściowego wykorzystania właściwości i usług.

Origin umożliwia kupującym i sprzedającym wzajemne odkrywanie się, przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wystawianie ocen i recenzji itp.

Statystyki na dzień 25 marca 2021 r

Kapitalizacja rynkowa: 224.540.026,39 $

Podaż w obiegu: 265 989 961 OGN

Wyniki w 2021 roku: + 619,76%

Źródło/tłumaczenie: Itsblockchain

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.