To nie czas na sezon altów- mówi znany analityk

Dominacja Bitcoina jest jednym z największych motorów napędowych, zainteresowania inwestorów instytucjonalnych i przyjęcia głównego nurtu. Przy dominacji Bitcoina na poziomie 51,8% w czasie publikacji, wydaje się, że jest więcej miejsca na wzrosty w rynkach altcoinów.

Altcoinowi traderzy mieli ekscytujący tydzień, kiedy cena Ethereum osiągnęła nowe ATH w wysokości 2547 USD, kilka dni temu. W rzeczywistości, pomimo korekt, altcoin był handlowany blisko swojego ATH, co doprowadziło wielu do sugestii, że krypto może wkrótce wznowić wzrosty.

Ethereum kilkakrotnie przewodził wzrostowi altcoinów w przeszłości, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego stosunkowo wysoką korelację z Bitcoinem i rosnącą korelację z innymi najlepszymi krypto-aktywami. W świetle tak bogatych w zmienność tygodni, traderzy zaczynają teraz zadawać oczywiste pytania – Kiedy rozpocznie się sezon altcoinów i jak długo będzie trwał?

Ben Lilly, współzałożyciel i analityk w Jarvis Labs, mówił w wywiadzie o tym, jak określić najbardziej odpowiednie wskaźniki do wykorzystania, aby dowiedzieć się, czy sezon altcoinów jest naprawdę blisko. Przeciwstawiając się twierdzeniom wielu innych analityków, którzy stwierdzili, że jesteśmy w alt sezonie, Lilly powiedział:

„Myślę, że to rzetelny obraz sezonu altcoinów, ale niekoniecznie taki, który subskrybuję. Po prostu dlatego, że jeśli jest to definicja sezonu altcoin, nie jest to dla mnie ważny powód, aby odejść od Bitcoin i zająć się altcoinami z perspektywy skorygowanej o ryzyko. Ponieważ w tej definicji alt sezonu Bitcoin jest nadal preferowanym aktywem do hodlowania ”.

Lilly szybko przyznał, że ​​wykorzystuje poziomy wsparcia i oporu, aby zrozumieć zmiany trendów na rynku na poziomie makro. Ponadto, według analityka, wykres dominacji Bitcoin jest najlepszym sposobem na ustalenie procentu rynku, który reprezentuje Bitcoin.  Dodał:

„W tej chwili handluje się w zakresie, który możemy nazwać „oczekiwanym zakresem”. A ponieważ ma tendencję spadkową, jest to dobre dla altcoinów, ponieważ Bitcoin przyznaje pewną dominację innym monetom … Chociaż wielu może na to zwrócić uwagę i powiedzieć, że jest to „sezon altcoinowy”, zaznaczę, że ten rodzaj działalności ma miejsce w cykl koniunkturalny, ponieważ napływa nowy kapitał ”.

Źródło: TradingView, Jarvis Labs

Według Lilly handlowaliśmy w tym przedziale „oczekiwań” od połowy -2019 r., Który zbiega się z momentem, gdy Bitcoin znalazł się na najniższym poziomie i zaczął zwyżkować.

Analityk zakończył rozszerzeniem tego, co uważa za „normalny obszar rynku” Bitcoina,

„Niedawno przekroczyliśmy ten zakres, pod koniec 2020 r. A kiedy to zrobiliśmy, Bitcoin przeżył absolutną łzę. Podczas tego biegu altcoiny straciły na wartości. I podobnie jak Brent Johnson opisał swoją teorię koktajlu mlecznego w dolarach , Bitcoin wyssał płynność rynku, gdy rosła. Od tego czasu wróciliśmy do tego zakresu oczekiwań, znanego również jako normalny obszar rynku ”.

Źródło: AMBCrypto , Obraz WorldSpectrum z Pixabay

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.