Tim Draper: Fiaty zużywają zbyt dużo CO2. W obronie Bitcoina

Wybitny zwolennik Bitcoin, Tim Draper, potępia Elona Muska za jego narrację „anty-eko BTC” ujawnioną w niedawnym tweecie.

Główny globalny inwestor i miliarder, zwolennik Bitcoin Tim Draper wystąpił na Twitterze, aby przeciwstawić się Elonowi Muskowi w sprawie jego niedawnego tweeta, w którym stwierdził, że Tesla rezygnuje z akceptowania Bitcoinów jako płatności za swoje pojazdy.

„Elon nie powinien akceptować fiata dla samochodów” – zużywa za dużo energii

Tim Draper opublikował spóźnioną odpowiedź na niedawny tweet Elona Muska, który podkreślał duży ślad węglowy pozostawiony przez górników BTC.

Dyrektor generalny Tesli napisał na Twitterze, że firma będzie się przyglądać innym kryptowalutom, ponieważ Elon Musk mocno wierzy w kryptowaluty (jak na jego innym tweecie).

Jego narracja anty-Bitcoin zepchnęła flagowe krypto poniżej poziomu 50000 USD, a BTC nadal nie jest w stanie odzyskać wartości 49000 USD.

Inne waluty cyfrowe, altcoiny, podążyły za czerwoną ścieżką Bitcoina w wyprzedaży spowodowanej tweetem Muska.

Podobnie jak wielu innych kryptowalutowców, oburzonych tym zwrotem Tesli na BTC, Draper napisał na Twitterze, że obecny system finansowy ze wszystkimi bankami, które zawiera, zużywa ładunek energii, który również emituje dużo CO2.

Tim Draper ostrzega, że ​​jeśli Tesla przestanie akceptować Bitcoin (nie sprzedając BTC, które posiada w swoim bilansie), firma może równie dobrze przestać akceptować fiat.

7639_0
Zdjęcie za pośrednictwem Twittera

Co teraz robi Elon Musk?

Anthony Pompliano, mający wpływ na bitcoiny, uważa, że ​​Elon Musk publicznie zajmuje się „brudnym” problemem wydobycia, aby później zaoferować jego rozwiązanie i wprowadzi jakieś rozwiązanie technologiczne, które umożliwiłoby górnikom Bitcoin korzystanie z energii odnawialnej. Związek z XRP jest „bardziej ekologiczny” niż Bitcoin.

Square Jacka Dorseya wspiera stanowisko Muska dotyczące emisji dwutlenku węgla

Jak donosi U. Today wcześniej, firma płatnicza Square Jacka Dorseya, która utrzymuje Bitcoin w swoim bilansie, oświadczyła, że ​​nie planuje kupować więcej Bitcoinów w najbliższym czasie.

Według Amrity Ahuja, CIO Square, firma uważa, że ​​kwestią emisji dwutlenku węgla należy się najpierw zająć. W ten sposób Square ogłosił podobny punkt widzenia do Tesli.

Square dokonał dwóch zakupów Bitcoin: zapłacił 50 milionów dolarów za BTC w październiku zeszłego roku i kolejne 170 milionów dolarów w lutym.

Mimo to, ponieważ dyrektor generalny i założyciel Twittera i Square Jack Dorsey jest wybitnym zwolennikiem Bitcoin, Square nie sprzedaje swojego BTC, podobnie jak Tesla.

Udostępnij w social mediach: