Tezos, UNI, Compound – analiza 14 kwietnia

Po tygodniach próby naruszenia poziomu 60 000 USD na wykresach cenowych, ostatnie dni zaowocowały wzrostem Bitcoina na 64 600 USD.

Jak to często bywało w przeszłości, szybko pojawiły się silne statystyki korelacji, a wszystkie firmy takie jak Tezos, UNI i Compound wędrują, aby odpowiadać akcji cenowej BTC.

Tezos [XTZ]

Źródło: 
XTZ / USD na TradingView

Fala korekt spowodowała, że ​​XTZ straciło na wartości z tyłu ATH, 10 kwietnia. Jednak w ciągu ostatnich kilku sesji giełdowych Tezos odwrócił swoje losy, a trend wzrostowy ponownie nabrał rozpędu . Dzięki aprecjacji cen na całym rynku napędzanej przez Bitcoin, XTZ podskoczył o 9,6% w ciągu kilku dni. W rzeczywistości, w momencie pisania tego tekstu, alt nie był daleko od ATH wynoszącego 7,17 USD.

Co więcej, ostatniemu wzrostowi wartości Tezos, towarzyszył również zauważalny wzrost wolumenów handlowych. Projekcje alt były bardzo sprzeczne z tymi przedstawionymi w poprzedniej analizie, która przedstawiała formowanie się zstępującego kanału.

Zmiana dynamiki rynkowej została podkreślona przez wyniki wskaźników altcoina. Podczas gdy kropkowane markery Parabolic SAR  były obserwowane poniżej cen świec,  linia MACD  zarejestrowała bycze skrzyżowanie powyżej histogramu.

Tezos pojawił się w wiadomościach niedawno po tym, jak Draper Goren Holm ogłosił , że dodał XTZ do swojego funduszu venture o wartości 25 milionów dolarów.

Uniswap [UNI]

Źródło: 
UNI / USD na TradingView

UNI, największy token DeFi na rynku kryptowalut, gwałtownie wzrósł w ciągu ostatnich kilku dni dzięki byczemu Bitcoinowi. W rzeczywistości alt podskoczył o ponad 23% na listach przebojów. Podczas gdy po wspomnianej podwyżce nastąpiły korekty, byki na rynku ponownie podniosły głowy, aby ponownie podnieść kryptowalutę. Ponieważ największa na świecie kryptowaluta nadal rejestruje zyski w najbliższym czasie, można oczekiwać, że UNI również zrobi to samo.

Co więcej, w nadchodzących miesiącach od UNI oczekuje się również wielkich rzeczy .

Wspomniana hossa na rynku UNI została podkreślona przez jego wskaźniki. Podczas gdy  wstęgi Bollingera utrzymywały swoją szerokość, aby wskazać na nadchodzącą zmienność cen, indeks siły względnej (RSI) utrzymywał się stabilnie w pobliżu strefy wykupienia.

Uniswap był jednym z niewielu kryptowalut, które niedawno zostały dodane przez aplikację bankową Revolut do swojej platformy handlowej.

Compound [COMP]

Źródło: 
COMP / USD na TradingView

Minęły ponad dwa miesiące, odkąd COMP osiągnął ATH na listach przebojów, a od tego czasu altcoin nie osiągnął tych samych poziomów. W przeciwieństwie do większości altów na rynku, na początku kwietnia kryptowaluta systematycznie spadała z listy przebojów. Jednak wspomniany trend spadkowy został zatrzymany po tym, jak Bitcoin wszedł na listy przebojów. Dzięki temu COMP zarejestrował wzrost o ponad 12% w nieco ponad jeden dzień, a alt jest teraz bliżej lokalnego szczytu na listach przebojów.

Chociaż wydawało się, że niektóre korekty dominowały w czasie publikacji, nie wyglądało na to, aby przyczyniły się do odwrócenia trendu.

Podczas gdy  Chaikin Money Flow  był znacznie powyżej zera, aby podkreślić siłę napływu kapitału na rynek,  histogram Awesome Oscillator  obrazował pozytywną dynamikę rynku.

Źródło:AMBCrypto

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.