Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Wiodące firmy kryptowalutowe, takie jak Tether, starają się zapewnić użytkowników, że ich produkty i usługi są wolne od “zarazy” FTX i Alameda.

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że w sieci Solana nie ma ryzyka związanego z USDT.

18 listopada Tether wydał oświadczenie, że Alameda wyemitowała USDT i był bezpieczny przed jakimkolwiek skutkiem problemów związanych z upadkiem giełdy FTX.

Według raportu przejrzystości Tether, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tronie i Ethereum. Na Solanie jest 1,89 miliarda USDT, co stanowi nieco poniżej 3% całkowitej podaży.

Tether: nie ma zagrożenia ze strony Alameda

Firma fintech wyjaśniła, że ​​USDT jest emitowany na zasadzie 1:1, gdy strony instytucjonalne przesyłają dolary do Tether. Tak było w przypadku Alameda dla Tether na Solanie.

„Te rezerwy są nadal w posiadaniu Tethera i nie ma ich w bilansie Alamedy. Zabezpieczenie USDT Alamedy nie figuruje w bilansie Alamedy.”

Jedyną opcją, jaką ma Alameda, jest odkupienie USDT i zwrócenie dolarów.

Tether twierdzi również, że nie ma żadnych niespłaconych pożyczek na stablecoin, jego rezerwy ani żadne inne fundusze na rzecz Alameda.

„Głównym problemem, przed którym stoją niezliczone inne firmy, jest to, że lekkomyślnie pożyczały Alamedzie różne aktywa. Opierając się na wyjątkowo niepłynnym zabezpieczeniu” – wyjaśnił Tether. Firma dodała, że ​​nie było dźwigni finansowej, która odegrała kluczową rolę w upadku FTX.

Odniósł się również do niedawnych zawieszeń depozytów USDT i USDC na Solana przez Binance i OKX.

„USDT wydany na Solana jest taki sam jak USDT wydany na jakimkolwiek innym łańcuchu. Token po prostu reprezentuje roszczenie do 1 dolara rezerw Tether i zabezpieczenia.”

W międzyczasie rodzimy token Solany spadł o kolejne 5,7% w ciągu dnia, spadając do 13,68 USD w momencie pisania. Według CoinGecko SOL stracił teraz 56% w ciągu ostatnich dwóch tygodni i jest o 95% niższy od swojego rekordowego poziomu .

Perspektywy ekosystemu Stablecoin

Tether pozostaje wiodącym emitentem stablecoinów z 65,9 miliardami USDT, co daje mu udział w rynku na poziomie 45,5%. Od początku maja jego podaż skurczyła się o 21%.

USD Coin firmy Circle pozostaje na drugim miejscu z 44,1 miliardami USDC w obiegu, co daje jej udział w rynku na poziomie około 30%. Jego podaż również spadła o 21% od początku lipca.

Trzeci co do wielkości stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, Binance USD, odnotował coś przeciwnego, ze wzrostem podaży o 30% od początku lipca. BUSD ma w obiegu 22,9 miliarda monet, co daje mu udział w rynku na poziomie prawie 16%.

Udostępnij w social mediach: