Tesla ponownie zaakceptuje Bitcoina. Bitcoin reaguje wzrostem

Elon Musk napisał na Twitterze o Tesli i Bitcoinie, a BTC wzrosło – odwrócenie ostatniej historii Muska i Bitcoina.

Elon Musk Bitcoin accepted

Bitcoin znów jest w ruchu, dzięki tweetowi Elona Muska.

Dyrektor generalny Tesli i miłośnik Dogecoin powiedział w niedzielnym tweecie, że Tesla „przywróci zezwolenie na transakcje Bitcoin”, jeśli i kiedy pojawi się „potwierdzenie rozsądnego (~50%) zużycia czystej energii przez górników z pozytywnym trendem w przyszłości”. Bitcoin spadł o prawie 1% po tweecie do 37 650 USD.

Tweet był odpowiedzią na artykuł CoinTelegraph o Magdzie Wierzyckiej. Prezes fintechowej firmy Sygnia, która oskarżyła Muska o schemat pompy i zrzutu Bitcoina po tym, jak Tesla kupił 1,5 miliona dolarów w BTC, a następnie, jak podsumowuje Wierzycka, „sprzedał dużą część swojej ekspozycji na szczycie.”

Musk odrzucił krytykę Wierzyckiej jako „niedokładną”. Dodał, że Tesla „sprzedała tylko około 10% udziałów, aby potwierdzić, że BTC można łatwo zlikwidować bez zmiany rynku”. Musk powiedział w kwietniu, że Tesla „sprzedała 10% swoich udziałów. Zasadniczo po to, aby udowodnić płynność Bitcoina jako alternatywę dla trzymania gotówki w bilansie”.

Bitcoin i Tesla

W zeszłym roku tweety Muska wielokrotnie przesuwały ceny kryptowalut , zarówno w górę, jak i w dół.

Zakup Bitcoina przez Teslę w lutym, dał impuls zarówno do akcji Bitcoina, jak i TSLA. Ale potem jego niespodzianka na Twitterze w maju, że Tesla nie będzie już akceptować Bitcoina z powodu obaw o środowisko, spowodowała poważny spadek, który trwał, gdy kontynuował tweety na temat Bitcoina.

Tymczasem zamiast tego faworyzował memowy token Dogecoin, a jego tweety z memami Doge wielokrotnie wzmacniały DOGE.

Wykresy cen pokazują, że efekt Elona na ceny kryptowalut jest żywy jak zawsze. Po niedzielnym tweecie Muska, Bitcoin przebił poziom oporu 35 000 do 36 000 USD po raz pierwszy od początku niedawnego trendu spadkowego w kwietniu.

Zielona energia

Debata na temat wpływu Bitcoina na środowisko stała się głośniejsza i gorętsza w ciągu ostatniego roku. To skłoniło krytyków do wezwania do większego wydobycia Bitcoinów, które wykorzystuje odnawialną (lub „czystą”) energię. Obecna część wydobycia bitcoinów, która już wykorzystuje energię odnawialną, jest sporna. Raport 2020 z Centre for Alternative Finance Cambridge Szacuje się, że 39% z Bitcoin górnictwie wykorzystuje energię odnawialną, podczas gdy 2018 Raport z CoinShares , firmy zajmującej się inwestycjami w kryptowaluty, określił tę liczbę na 77,6%. 

W pewnym momencie, między zakupem przez Teslę 1,5 miliarda dolarów w bitcoinach w lutym, a wycofaniem się Muska w maju, dyrektor wyraźnie zaniepokoił się zużyciem energii podczas wydobywania bitcoinów i tym, jak może to zaszkodzić zielonemu wizerunkowi Tesli.

Na konferencji Bitcoin 2021 w Miami w zeszłym tygodniu popularne były przyśpiewki „ Fuck Elon ”, a także koszulki z tym samym sformułowaniem. Ale jeśli Tesla chce ponownie przyjąć Bitcoin, być może Bitcoinerzy nie zerwą z Muskiem na dobre.

Źródło: Decrypt

Udostępnij w social mediach: