Terra odnotowuje najwyższy procent aktywności fanów od października

Dane historyczne zawsze wykazywały ścisłą korelację w mediach społecznościowych dotyczących głównych kryptowalut i dynamiki ich cen.

W większości przypadków bardziej aktywne dyskusje na platformach mediów społecznościowych prowadzą do wzrostu popytu na takie aktywa kryptowalutowe.

Najnowsze dane pokazują, że zwolennicy kryptowalut od października 2021 r. coraz częściej wyrażają większe zainteresowanie Terra (LUNA). Pomimo ogólnego spadku na rynku kryptowalut.

Według statystyk mediów społecznościowych oferowanych przez analityków Santiment, częstotliwość wzmianek o LUNA w mediach osiągnęła rekordowy poziom, ponieważ jej cena nadal rośnie. Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest opóźnienie między rosnącym zainteresowaniem użytkowników a zmianami cen.

W oparciu o tę miarę, znaczący (co najmniej 20% – 30%) wzrost kursu LUNA w tym kwartale wydaje się bardzo prawdopodobny. Dostępne dane historyczne potwierdzają wiarygodność tego wskaźnika, który skutkuje doskonałymi wynikami. Popularne kryptowaluty mają tendencję do pozyskiwania większej liczby zaciekawionych użytkowników, zwiększając tym samym zasięg główny. Ten zwyżkowy impuls prawdopodobnie spowoduje, że LUNA przebije obecny poziom oporu na wykresach i zapoczątkuje pozytywny cykl.

Korelacja pomiędzy Terra a dynamiką całego rynku kryptowalut stwarza dodatkowe zagrożenia dla powyższych oczekiwań. Jeśli wycena rynkowa BTC lub ETH spadnie w najbliższych dniach, panika dotknie prawdopodobnie większość głównych kryptowalut. Chociaż takie ryzyko istnieje, jest ono bardziej ograniczone w przypadku LUNA w porównaniu z innymi aktywami kryptowalutowymi, ponieważ Terra opracowuje również stablecoin UST.

W związku z tym popyt na LUNA jest również porównywalny do zapotrzebowania na stablecoiny, na które utrzymuje się wysoki popyt nawet w okresach spadku rynku. Fakt przyciągnięcia dodatkowego 1 mld USD w bezpośrednich inwestycjach od partnerów strategicznych, takim jak Jump Crypto i Three Arrows Capital, również potwierdza, że LUNA ma wystarczające zasoby do wprowadzania innowacji w swoim ekosystemie.

Zarówno podaż, jak i popyt wyznaczyły przewidywany wzrost Terra. Jeśli poparcie w mediach społecznościowych pozostanie wysokie, jego aprecjacja może trwać przez dłuższy czas. Reakcje zarówno małych, jak i dużych posiadaczy pokazują oczekiwany wzrost cen. Z długoterminowej perspektywy LUNA również ma szansę stać się jednym z głównych aktywów kryptograficznych z dużymi szansami na wejście do rankingu Top-5.

Udostępnij w social mediach: