Terra (LUNA) wypycha Dogecoin (DOGE) z Top 10

Dogecoin opuścił pierwszą dziesiątkę CoinMarketCap, a jego miejsce zajął natywny token łańcucha bloków Terra.

Terra (LUNA) wyrzuciła Dogecoin (DOGE) z pierwszej dziesiątki na CoinMarketCap, wiodącej stronie rankingowej kryptowalut.

Obraz autorstwa coinmarketcap.com

To dzieje się zaledwie dzień po tym, jak przebił Shiba Inu, kolejną sensacyjną monetę memową.

Token do zarządzania i ustalania stawek, należący do protokołu Terra, okazał się w minionym tygodniu ogromnie zyskowny. Wzrastając o ponad 60%.

W ten piątek jest to wzrost o kolejne 5%, mimo że praktycznie wszystkie główne monety są na minusie. Token LUNA osiągnął rekordowy poziom 69,56 USD.

Bitcoin spadł dziś o 1%, kontynuując passę letargicznej akcji cenowej.

Największa kryptowaluta notowana jest w parze z amerykańskim rynkiem akcji, który znajduje się obecnie pod presją po tym, jak listopadowy raport o zatrudnieniu zasugerował, że Rezerwa Federalna będzie ośmielona do bardziej agresywnego działania w sprawie taperingu.

Po spektakularnym rajdzie na początku 2021 roku, Dogecoin zdołał przebić się do pierwszej piątki CMC. Prześcigając w połowie sierpnia, stablecoina Tether. Na początku maja osiągnął szczyt na pozycji numer 4, a jego kapitalizacja rynkowa przekroczyła oszałamiającą kwotę 90 miliardów dolarów.

Jednak kryptowaluta niesławnie rozbiła się podczas debiutu gospodarza Elona Muska w programie “Saturday Night Live”. Obecnie jej wartość spadła o 72,53% w stosunku do życiowego szczytu na poziomie 0,731578 USD.

Udostępnij w social mediach: