Teoria Bull Flag sugeruje, że cena BTC eksploduje powyżej 70 000 USD

Bull Flag sugeruje cenę BTC

Klasyczny wskaźnik techniczny sugeruje, że Bitcoin, wiodąca na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, stałby się cenniejszy niż już jest.

70 000 $ na horyzoncie?

Nazwany jako Bull Flag, wzór wykresu powstaje, gdy aktywa konsolidują się w dół przez krótki okres po przejściu ogromnego wzrostu cen. Wygląda jak kanał o nachyleniu spadkowym, oznaczony dwiema równoległymi liniami trendu, w których waha się cena. W tym okresie konsolidacji spada wolumen.

Bitcoin formuje się lub przynajmniej sugeruje, że tworzy podobny kanał spadkowy .

Kryptowaluta testuje prawie wszystkie wymagania, które sugerują, że ma wzór flagi byka (Bull Flag). Po pierwsze, poprzedni trend jest wzrostowy. Po drugie, handel odbywa się w obszarze wyznaczonym przez dwie równoległe linie trendu flagi. Po trzecie, jego zniesienie niedźwiedzie, w porównaniu ze szczytem flagi jest mniejsze niż 19 procent (cofnięcie o ponad 50 procent ma tendencję do całkowitego unieważnienia teorii flagi).

W idealnym przypadku, zniesienie wygaśnie po skorygowaniu ceny o 38 procent w stosunku do szczytu sesji.

Bitcoin obraca się wewnątrz czegoś, co wygląda jak wzór flagi byka. 
Źródło: 
BTCUSD na TradingView.com

Traderzy zazwyczaj starają się wejść na długą pozycję z wybiciem, powyżej szczytu górnej linii trendu flagi. Ich górny cel znajduje się na długości potencjalnie równej rozmiarowi trendu wzrostowego, przed utworzeniem flagi. Tak zwana wysokość „masztu flagowego” wynosi 15 469 USD.

Mierząc od punktu wybicia – mniej więcej blisko 56 000 USD – docelowy wzrost flagi znajduje się blisko 71 469 USD (~ 71 500 USD).

Bitcoin – zniesienie niedźwiedzie

Bez potwierdzenia, Bitcoin ryzykuje również utworzenie niedźwiedziej struktury technicznej, jeśli odrzuci ruch wybicia powyżej 58 500 USD.

Z perspektywy czasu poziom 58 500 USD ograniczył kryptowalutę przed wybiciem w górę, podczas sesji pod koniec lutego. Przy następnej próbie bitcoina, cena przekroczyła 58 500 USD, osiągając rekordowy poziom 61 778 USD (dane z Coinbase). Niemniej jednak kryptowaluta ponownie porzuciła 58500 USD jako opór, po 19-procentowej korekcie.

Teraz bitcoin ponownie testuje 58 500 USD na plus. Stanowi to potencjalne wskazanie głowy i ramion, co jest niedźwiedziem wzorem odwrócenia.

BTCUSD Chart Bitcoin
Potencjalna perspektywa kształtu głowy i ramion Bitcoina. 
Źródło: 
BTCUSD na TradingView.com

Wyłamanie się z głowy i ramienia grozi crash’em Bitcoina tak samo, jak wysokość podparcia dekoltu i jego góry. Ostatecznie może to spowodować przesunięcie celu kryptowaluty w dół o blisko 30000 USD.

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.