Szef SEC ostrzega przed „jeszcze większymi” regulacjami kryptowalut

W liście do senator Warren, przewodniczący stwierdził, że amerykański SEC potrzebuje dodatkowego zezwolenia i zasobów, aby regulować giełdy kryptowalut.

Senator Elizabeth Warren opublikowała niedawno list, który przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler wysłał w odpowiedzi na jej prośbę o zajęcie się „nieprzejrzystym i niestabilnym” rynkiem kryptowalut i rozstrzygnięcie, czy Kongres powinien interweniować.

Zdeterminowana, by powstrzymać kryptowaluty, senator Warren napisała w zeszłym miesiącu do przewodniczącego SEC, prosząc o konkretne informacje na temat tego, jakiego zezwolenia agencja potrzebuje, aby regulować giełdy kryptowalut. Oto, co odpowiedział.

Zwrócenie uwagi na handel kryptowalutami, pożyczki i platformy DeFi

Wierzę, że potrzebujemy dodatkowych organów, aby zapobiec wpadaniu transakcji, produktów i platform między pęknięcia regulacyjne”, napisał Gensler, dodając, że „priorytet legislacyjny powinien koncentrować się na handlu kryptowalutami, pożyczkami i platformami DeFi.

Podczas gdy status prawny każdego tokena zależy od jego własnych faktów i okoliczności, prawdopodobieństwo, że przy 50 lub 100 tokenach, dana platforma nie ma żadnych papierów wartościowych, jest zerowe

– czytał odpowiedź Genslera, który zapewniał, że kwestia statusu papierów wartościowych jest jasna. .

Niektóre zasady dotyczące aktywów kryptograficznych są dobrze uregulowane. Test mający na celu ustalenie, czy zasób kryptograficzny jest papierem wartościowym, jest jasny.

– stwierdził Gensler, wskazując jednocześnie, że regulator będzie „potrzebował więcej zasobów, aby chronić inwestorów w tym rozwijającym się i niestabilnym sektorze”.

Ponadto, chociaż wiele zagranicznych platform twierdzi, że nie zezwalają handlu inwestorom z USA, są zarzuty, że niektóre nieuregulowane giełdy ułatwiają handel amerykańskim handlowcom, którzy używają wirtualnych sieci prywatnych lub VPN

– napisał Gensler, poruszając problem amerykańskich handlowców kryptowalutowych unikających zakazów wymiany zagranicznej.

Kolejna kwestia dotyczy stablecoinów

Gensler skorzystał również z okazji, aby zwrócić uwagę senator na dynamicznie rozwijający się stablecoin

rynek o wartości 113 miliardów dolarów, wskazując na ich główną rolę w handlu kryptowalutami i pożyczkami.

„Aby handlować kryptowalutami z kryptowalutami, zwykle ktoś używa stablecoinów”, wyjaśnił Gensler, jednocześnie wyjaśniając, że „w lipcu prawie trzy czwarte handlu na wszystkich platformach kryptograficznych miało miejsce między stablecoinem a innym tokenem”.

Według regulatora korzystanie ze stablecoinów „może ułatwić tym, którzy chcą ominąć szereg celów polityki publicznej związanych z tradycyjnym systemem bankowym i finansowym: przeciwdziałanie praniu pieniędzy, przestrzeganie przepisów podatkowych, sankcje i tym podobne”.

Udostępnij w social mediach: