Strateg Gareth Soloway mówi, że BTC może spaść poniżej 10 000 USD

Według Solowaya, możliwy spadek BTC do 10 000 USD może „wypłukać wszystkie słabe bzdury” i pozostawić tylko znaczące projekty i zdeterminowanych inwestorów.

Prezes InTheMoneyStocks – Gareth Soloway – uważa, że ​​rynek kryptowalut nie osiągnął jeszcze dna. Prognozuje, że Bitcoin może spaść do 10 000 USD. Jednak pozostaje byczy na dłuższą metę, przyznając, że kupił BTC, gdy oscylował wokół 19 000 USD i przysięgał HODL.

Spadek BTC może być zdrowy

W sierpniu ubiegłego roku Gareth Soloway był jednym z nielicznych ekspertów, którzy przewidywali niedźwiedzi scenariusz dla Bitcoina. Cena aktywów zbliżała się do 50 000 USD. Wtedy Amerykanin powiedział, że na podstawie wykresów BTC powinien przekroczyć kamień milowy 50 000 USD. Ostatecznie jednak spadnie do 18 000 USD.

„Wciąż pamiętam, że byłem najbardziej samotnym mężczyzną w pokoju. Nikt tak naprawdę nie chciał ze mną zbyt dużo rozmawiać. Musiałem stać w kącie, ponieważ tylko ja byłem niedźwiedziem. Ale znowu, cena jest zawsze królem. Wykresy to zawsze prawda kontra emocje” – powiedział Soloway.

Chociaż jego prognoza nie była najbardziej popularna, spełniła się w zeszły weekend, kiedy BTC spadł poniżej 18 000 USD. W niedawnym wywiadzie dla Kitco News Soloway przewidział, że byki podniosą cenę kryptowaluty do 25 000-30 000 USD w ciągu najbliższych trzech do sześciu tygodni, co stanowi znaczny wzrost, biorąc pod uwagę ostatnie niekorzystne wydarzenia.

Niemniej jednak spodziewa się, że po tym Bitcoin pójdzie na południe, spadając do 12 000, a nawet 10 000 USD. Zakładając, że jego prognoza się sprawdzi, byłaby to najniższa wycena BTC od prawie dwóch lat.

Inwestorzy, którzy działają w branży na dłuższą metę, nie powinni jednak martwić się taką tendencją spadkową. Według Solowaya wzmocni to rynek i „wypędzi wszystkie słabe bzdury”. Ponadto przyznał, że jest HODLerem, wchodząc do ekosystemu, gdy BTC oscylował wokół 19 000 USD:

„Pozostaję długoterminowym bykiem na Bitcoinie. W rzeczywistości, kiedy przebiliśmy 20 000 USD przy 19 000 USD, ogłosiłem, że rozpocząłem swoją początkową pozycję na HODL. Więc odkąd byliśmy przy 65 000 USD i chociaż byłem niedźwiedziem, zawsze mówiłem: Słuchaj, tam na dłuższą metę jest ogromnym miejscem w gospodarce, na świecie, dla Bitcoinów i myślę, że tam dotrzemy i dojdziemy do 100 000 USD, 500 000 USD, może 1 miliona dolarów.”

Przeciwna opinia

W przeciwieństwie do krótkoterminowej prognozy Solowaya, brytyjski kryptograf Adam Back uważa, że ​​Bitcoin ma szansę na zdobycie 100 000 $ do końca 2022 roku.

Ten ostatni spodziewa się, że amerykańska SEC zatwierdzi wniosek Grayscale o BTC ETF w nadchodzących miesiącach, co nieuchronnie podniesie cenę aktywów.

Back określił się również jako „permabull”, twierdząc, że kupuje i utrzymuje BTC na dłuższą metę. Ujawnił, że nie używa dźwigni, a zatem „czas nie ma znaczenia”.

Udostępnij w social mediach: