Stellar Lumens, STEEM, FTX token: analiza 17 marca

Stellar Lumens celuje powyżej 50-SMA i 200-SMA. Bycze ożywienia na listach przebojów. STEEM ponownie spotkał się z odrzuceniem w okolicach 50% poziomu zniesienia Fibonacciego. FTT oscylowało tuż powyżej wsparcia 38,7 USD.

Stellar Lumen [XLM]

Źródło: XLM / USD , TradingView

Odkąd osiągnął lokalne maksimum powyżej 0,6 USD, rynek Stellar Lumens znajduje się pod pompą. Jego cena rynkowa spadła o prawie połowę od wspomnianego lokalnego maksimum do najniższego poziomu 0,31 USD pod koniec lutego. Od tego momentu cena zasadniczo pozostawała na niskim poziomie przy oporze 0,43 USD. W rzeczywistości straty w ciągu ostatnich 30 dni wyniosły prawie 20%, co jest niepokojącym sygnałem dla byków na rynku.

Aby odbić, byki muszą pokonać po drodze kilka przeszkód. Podwyższenie poziomu 50-SMA (niebieskiego) byłoby krokiem we właściwym kierunku. Drugim byłoby wycelowanie w ruch powyżej oporu 0,43 $, poziomu, który zbiegał się z 200-SMA (zielony).

Pomyślne wzniesienie się powyżej tych punktów zapoczątkowałoby powrót na dłuższą metę. Bycza konfiguracja z dwoma szczytami w Awesome Oscillator  sugerowała, że ​​XLM robił pewne postępy w pokonywaniu pierwszej przeszkody na 50-SMA. Jednak RSI osiadł w okolicach 50 i wykazał równowagę na rynku.

STEEM

Źródło: STEEM / USD , TradingView

50% poziom zniesienia Fibonacciego, który znajdował się na poziomie 0,46 USD, był kontrolowany przez sprzedawców, ponieważ STEEM był wielokrotnie odrzucany na tym poziomie. OBV spadł na wyżej wymienionym poziomie i pokazał, że sprzedający przeciwstawili się ruchem na północ. Niższe maksima na OBV uwydatniły presję sprzedażową dominującą na rynku.

Z drugiej strony, Chaikin Money Flow utrzymywał się powyżej połowy poziomu i wskazywał na stały napływ kapitału. Przejście poniżej kanału czasowego było mało prawdopodobne, a po zakończeniu okresu konsolidacji może nastąpić wybicie w kierunku północnym.

Token FTX [FTT]

Źródło: FTT / USD , TradingView

Spadek z oporu na 42,4 USD do wsparcia na 38,7 USD oznaczał spadek o ponad 8%, gdy FTX Token ustabilizował się po handlu na rekordowych poziomach. W szerszej perspektywie nadal widać trend wzrostowy FTT. Miesięczne zyski wyniosły ponad 90%.

Z drugiej strony, pewna krótkoterminowa słabość została pokazana, gdy świece przesunęły się poniżej ich 20-SMA (żółty), ale 50-SMA (niebieski) działał jako bufor przed spadkiem poniżej wsparcia czasowego dla prasy.

ADX – odczyt poniżej 25 sugeruje, że byki straciły siłę, natomiast Stochastic RSI kontynuuje swój ruch w strefie oversold. Idąc dalej, byki mogą być zmuszone do przeciwdziałania presji sprzedaży, zanim doprowadzą FTT do rekordowych poziomów.

Źródło/tłumaczenie: AMBCrypto

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.