Stan Kolorado planuje akceptację kryptowalut dla płatności podatkowych do 2022 r.

Kolorado czyni plany akceptacji Bitcoina i Ethereum do celów podatkowych podwajając regionalne zainteresowanie kryptowalutami i technologią blockchain.

Jared Polis – gubernator Kolorado – ogłosił niedawno plany akceptacji kryptowalut do płatności podatkowych w swoim stanie. Przyjmując podobne podejście do burmistrza Miami Francisa Suareza. Kolorado może nawet uruchomić swój własny dedykowany token.

Podatki od kryptowalut w Kolorado

Gubernator ujawnił niektóre ze swoich planów adopcji kryptowalut w wywiadzie dla CNBC we wtorek 15 lutego 2022 r.. Dzięki nowemu aktowi prawnemu o nazwie Digital Token Act, jego stan zwolni transakcje kryptowalutowe z państwowych przepisów dotyczących papierów wartościowych. Niemniej jednak, federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych nadal będą miały zastosowanie, co oznacza, że Kolorado jest nadal pod obserwacją coraz bardziej krytpwoalutowego SEC (ang. Securities and Exchange Commission).

Jeśli chodzi o podatki, Gubernator wyjaśnił, że jego stan nie może być bezpośrednio narażony na wysoce zmienny rynek kryptowalut. Wskazał przy tym, że: “Nasze wydatki są w dolarach”. Zamysł ten choć wzbudza zainteresowanie, część systemu płatności kryptowalut zakłada, że będą one konwertowane z powrotem na dolary przez pośrednika po otrzymaniu go przez państwo. Jest to więc “portal skierowany na zewnątrz”, który planuje akceptować kryptowaluty dla “wszystkich celów związanych z podatkami państwowymi”.

Należy przypomnieć, iż w 2019 r. kanadyjskie miasto Innisfil weszło w roczny program pilotażowy z giełdą Coinberry, aby zapewnić podobną usługę. Podczas, gdy Bitcoin mógłby być używany do podatków na końcu płatnika, byłyby one konwertowane i przechowywane w dolarach przez gminę. Nie jest jasne, które kryptowaluty Colorado zaakceptuje.

Nowa kryptowaluta w Kolorado?

Polis wspomniał również o ‘digital token bill’, czyli cyfrowej ustawie tokenowej wprowadzonej przez senatora stanowego Chrisa Hansena. Ta pozwoliłaby Kolorado na tworzenie cyfrowych walut do użytku w rezerwach państwowych z przypisaną im wartością. “Myślę, że jest świetlana przyszłość, jeśli chodzi o to, jak sektor publiczny może skorzystać z rozproszonej księgi i gospodarki kryptowalutowej” – powiedział Polis w rozmowie z CNBC.

Kolorado od lat wykazuje zwiększone zainteresowanie kryptowalutami i technologią blockchain. W październiku miasto Denver uruchomiło program pilotażowy w Quiznos, aby zaakceptować płatności Bitcoin w wybranych sklepach. W 2019 r. to samo miasto uruchomiło nawet smartfonową, opartą na blockchainie aplikację do głosowania dla zamorskich członków wojska chcących głosować wyborach samorządowych, która zebrała około 8000 kart do głosowania.

Udostępnij w social mediach: