SQUARE, Tidal, NFT… co ich łączy?

12 lutego dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, ogłosił nawiązanie współpracy z magnatem muzycznym Jay-Z w ramach funduszu kapitałowego bitcoin

Co ciekawe, rozwijające się partnerstwo Jacka z Jay-Z to coś więcej. Jack niedawno ogłosił, że Square kupi Tidal, platformę strumieniowania muzyki Jay-Z. Firma zapłaci 297 milionów dolarów za „większościowy pakiet udziałów w Tidal”.

Tidal znalazł się w branży strumieniowego przesyłania muzyki, która jest silnie zdominowana przez Spotify, Apple Music i inne. Tak więc jego wydajność naprawdę nie spełniła oczekiwań. Jednak dzięki nowemu partnerstwu między Jackiem i Jayem-Z możemy być świadkami odrodzenia Tidala, zwłaszcza dzięki rosnącemu wpływowi niewymienialnych tokenów (NFT) .

Czy partnerstwo Square z Tidal dotyczyłoby NFT?

NFT to wyjątkowy rodzaj kryptowaluty, która w przeciwieństwie do Bitcoina zawiera aktywa takie jak grafika, bilety i muzyka. Te cyfrowe tokeny stały się ostatnio głównym nurtem, dlatego, że pozwalają artystom sprzedawać swoje dzieła bez pośredników, takich jak agenci, a jednocześnie osiągają ogromne zyski.

3 marca muzyczny zespół „Kings of Leon” ogłosił , że wyda swój nowy album w postaci niewymienialnego żetonu. W ten sposób stali się pierwszym zespołem, który to zrobił.

Wczoraj Jay-Z podkreślił na Twitterze, że Tidal od samego początku wspiera artystów. Zaznaczył, że „artyści zasługują na lepsze narzędzia, by sobie pomóc”. Wprowadzenie   NFT  do Tidal mogłoby pomóc firmie to osiągnąć.

Chociaż nie opublikowano żadnych nowych informacji na temat kierunku, w którym Square będzie kierował platformę muzyczną, uważamy, że pokusa NFT zapewniłaby wysokiej jakości alternatywną drogę, która pomogłaby Tidalowi w zdobyciu dominacji w przemyśle muzycznym.

Źródło: The Dechained

Udostępnij w social mediach:

2 komentarzeComments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.