Społeczność krypto przewiduje 40% wzrost wartości SOL

Solana (SOL), platforma blockchain do hostowania zdecentralizowanych aplikacji i obecnie szósta waluta kryptograficzna pod względem wartości rynkowej, ma za sobą burzliwy początek nowego roku.

Pomimo, że aktywa DeFi są nadal dalekie od rekordów osiągniętych w 2021 r., społeczność kryptowaluta na CoinMarketCap wyraża duże zaufanie do ceny tokena. Przewidują, że SOL będzie handlowana po 131,79 USD do końca maja 2022 r.

Prognozowana cena odzwierciedla wzrost o 40,15% lub 37,76 USD w stosunku do obecnej ceny produktu. W sumie, głosy od 3,074 członków społeczności CoinMarketCap zostały wzięte pod uwagę, aby uzyskać ostateczne oszacowanie ceny.

Analiza ceny SOL

Obecnie SOL jest notowana po 94,02 USD, co oznacza spadek o 2,72% w ciągu ostatnich 24h i o 7,53% w ciągu ostatniego tygodnia. Obecnie wartość rynkowa SOL wynosi 31,4 mld USD. Biorąc pod uwagę kapitalizację rynkową, nadal jest to czołowy konkurent. 

Dzięki rzeczywistemu wolumenowi SOL zdołała prześcignąć innych czołowych rywali. Przykładem jest Cardano (ADA). Z 310 mln USD w rzeczywistych transakcjach, jest obecnie trzecią co do wielkości siecią inteligentnych kontraktów pod względem rzeczywistego wolumenu. Bardziej wartościowe są tylko ETH, LUNA, których wartość wynosi odpowiednio 2,46 mld USD i 506 mln USD.

W międzyczasie rośnie zainteresowanie kryptowalutowymi produktami giełdowymi (ETP). Valour Solana rozpoczęła niedawno handel na największej giełdzie papierów w Europie. Tym samym zwiększając ekspozycję aktywów cyfrowych dla inwestorów.

Rzeczywista liczba transakcji w różnych systemach inteligentnych kontraktów stale rośnie. Pod tym względem Ethereum nadal pozostaje niekwestionowanym liderem. Mimo to, inne systemy inteligentnych kontraktów, takie jak Solana, nadal zdobywają przewagę.

Od początku 2017 r. sieci te, które są znacznie młodsze od Ethereum, przebijają się do udziału w tym rynku. Warto dodać, że w ciągu 24h, Okay Bear zebrał ponad 18,4 mln USD z obrotu w sieci Solana. Taki wynik wskazuje na znaczny wzrost zainteresowania opinii publicznej. W rezultacie, kolekcja NFT pobiła poprzednie rekordy należące do bardzo popularnych kolekcji na blockchainie Ethereum.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym artykułem “Czy NFT pomogą SOL prześcignąć jego wydajność, aby osiągnąć 140 USD?”.

Udostępnij w social mediach: