Spadek kapitalizacji rynkowej Shiba o 3,5 mld USD w ciągu tygodnia

Shiba Inu (SHIB), kryptowaluta, której zarówno popularność jak i wartość gwałtownie wzrosła w 2021 r. obecnie odnotowuje masowy odpływ kapitału.

Kapitalizacja rynkowa SHIB spadła o 3,5 mld USD między 1 stycznia a 8 stycznia 2021 r., z 18,68 mld USD do 15,16 mld USD (niebieska linia na poniższym wykresie). Przekładając to na wartość na BTC, SHIB straciła ok. 24 000 BTC, co pokazuje żółta linia na poniższym wykresie. W tym samym roku kapitalizacja rynkowa SHIB spadła z 392 580 BTC do 368 553 BTC.

Źródło: CoinMarketCap.com

Czynniki wpływające na zmienność SHIB

Pomimo tego, że cały rynek charakteryzuje się niestabilnością, scenariusz spadkowy SHIB może być przypisany dużym posiadaczom kryptowaluty. Bowiem zmniejszają oni swoją ekspozycję na ryzykowne aktywa.

Obecna zmienność wartości SHIB została spowodowana zachowaniem kilku tzw. “wielorybów”, którzy sprzedawali w ostatnim czasie kryptowalutę. Przykładowo, jakiś czas temu jeden użytkownik przetransferował aż 3 mld USD w SHIB na inne konta, powodując jednocześnie panikę na rynku. Nie da się jednak ukryć, że SHIB wydaje się być po prostu poszkodowanym obecnego załamania rynkowego.

Zwróćmy uwagę, że wahania na rynku kryptowalut występują obecnie w burzliwym momencie. Rosnąca inflacja w każdym państwie, skłoniła m.in. Rezerwę Federalną do zacieśnienia polityki monetarnej. Takie działanie wywołało obawy w zakresie płynności aktywów, które mogą zostać ograniczone.

Aktualna cena SHIB

Wartość SHIB spadła wraz z resztą rynku. Notowania na dzień 9 stycznia 2022 r. wskazują wartość 0.000028 USD. W ciągu ostatnich 24 godzin kryptowaluta spadła o 3,33%.

Źródło: https://coinmarketcap.com/pl/currencies/shiba-inu/

Co dalej z SHIB w 2022?

Wychodząc naprzeciw wahaniom rynkowym, zwolennicy kryptowaluty nie tracą optymizmu. Można sądzić, że takie nastawienie ewoluowało chociażby z planowanych działań i stale rosnącego zainteresowania wśród użytkowników. Bowiem odnotowuje się kilka współprac z firmami, które gotowe są przelać środki na oficjalny portfel SHIB powodując tym samym zwiększenie wartości monety.

Przypomnijmy, że pomysłodawcy nadal rozszerzają bazę użytkowników poprzez nowe propozycje giełdowe. Przykładem jest giełda Uphold, która oświadczyła, że SHIB będzie wystawiona na giełdę już w połowie stycznia.

Za kolejnym sukcesem rozwoju może świadczyć fakt, że platforma nawiązała współpracę z twórcą gier i byłym wiceprezesem ds. technologii Activision, Williamem Davidem Volkiem. Połączenie takich sił ma na celu opracowanie gry typu “graj i zarabiaj NFT”. 

Udostępnij w social mediach: