Spadek Ethereum do 1800 USD jest prawdopodobny przy rosnącym BTC

Wzrost dominacji Bitcoina może spowodować, że Ethereum straci kilka stref wsparcia i przejdzie do obszaru cenowego 1800 USD. 

Ethereum

Według analizy zespołu badań Crypterium, który ostrzegł, że Ethereum może wejść w trend spadkowy w wyniku trwającego ruchu bocznego. 

Wyjaśnili :

Cena ETH spadła tym razem o 6%. Obecny wykres kryptowalut nadal wygląda dość słabo, zwłaszcza na tle wzrostu Bitcoina.
Istnieje możliwość, że Ethereum utworzyło trend spadkowy w tym ruchu bocznym. Jeśli kupujący nie utrzymają poziomu 2200 USD, wykres może spaść aż do 1800 USD. Uważamy, że obecne wyrównanie jest obecnie najbardziej prawdopodobne.

Dominacja Bitcoina rośnie na wykresie tygodniowym

Szybki rzut oka na tygodniowy wykres dominacji Bitcoina pokazuje, że BTC powoli zmierza w kierunku 50% dominacji rynków kryptowalut, na obecnym poziomie 45,87%.

Poniższy wykres dodatkowo pokazuje, w jaki sposób dominacja Bitcoina naśladuje obecnie pierwszą połowę 2018 roku, kiedy rynki kryptowalut zaczęły mocno korygować, gdy Korea Południowa, Japonia i Chiny zaczęły zastanawiać się nad regulacją BTC i handlu kryptowalutami.

Nadal trzymamy 2 000 USD za Ethereum

W chwili pisania tego tekstu cena Ethereum wynosi 2387 USD i jest bliska zrównania się z wczorajszymi dołkami wynoszącymi 2351 USD. Ten ostatni obszar ceny był wynikiem zarówno rynku krypto i tradycyjnego, które są negatywnie dotknięte przez plany Rezerwy Federalnej USA , aby podnieść stopy procentowe dwukrotnie w 2023 roku z powodu trwającego inflacji.

Słabość wykazywana obecnie przez Ethereum może ostatecznie doprowadzić do ponownego przetestowania przez ETH wsparcia w wysokości 2 tys. Jeśli ten obszar cenowy nie utrzyma się, wspomniane 1800 USD jest kolejnym logicznym obszarem wsparcia dla Ethereum.

Źródło: ethereumworldnews

Udostępnij w social mediach: