Sony dołącza do sieci Theta jako walidator

Sony dołącza do Theta Network jako walidator i członek rady nadzorczej.

Theta Network, platforma udostępniania multimediów oparta na blockchain, dodała europejski oddział badawczy Sony jako weryfikator sieci.

Sony uruchomi węzeł sieciowy Theta

Centrum badawczo-rozwojowe Sony Europe w Brukseli dysponuje specjalistyczną wiedzą w zakresie technologii blockchain i będzie dążyć do „dalszej poprawy globalnych doświadczeń użytkowników sieci Theta”.

W 2016 roku korporacyjny Ventur Capital Sony uczestniczył w rundzie finansowania seed’owego, przeprowadzonej przez Theta Labs, zespół odpowiedzialny za projekt blockchain, aby rozpocząć projektowanie platformy internetowej. 

THETA, natywny token, zasila mikropłatności na platformie, które można skalować do milionów widzów jednocześnie, korzystając z wielopoziomowego mechanizmu konsensusu BFT. 

Magdalena Wasowska, dyrektor Sony Europe R&D Centre Europe Brussels Laboratory, twierdzi, że sieć blockchain może zapewnić skuteczne „narzędzia do zarządzania licencjami i prawami”. W komunikacie prasowym zaznaczyła:  

„W centrum badawczo-rozwojowym podzielamy pasję Theta Network do zdecentralizowanych technologii i jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie technologie Blockchain mogą zaoferować twórcom”.

Oprócz Sony, Google , Samsung, Binance, Blockchain Ventures są również członkami Rady Zarządzania Theta.

Token do stakowania sieci THETA był notowany o 14,4% wyżej w skali dziennej w czasie publikacji. Według badacza blockchain, sieć ma 2740 węzłów, z których stakowane jest 58% podaży tokena. 

Źródło: CryptoBriefing

Udostępnij w social mediach:

6 komentarzyComments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.