Solana zrzuca Dogecoin z siódmego miejsca

Napędzany przez ostatnie szaleństwo NFT i DeFi, Solana (SOL) ustanowił dzisiaj swój rekordowy poziom.

Według CoinMarketCap kryptowaluta wzrosła odpowiednio o 12,62% i 70,86% w ciągu ostatnich 24 godzin i ostatniego tygodnia.

Gwałtowny wzrost SOL doprowadził do tego, że kapitalizacja rynkowa kryptowaluty wzrosła do ponad 43 miliardów dolarów — przewyższając Dogecoin i stając się siódmym co do wielkości tokenem na świecie.

SOL w górę Około 8000% YTD, przewyższając BTC, ETH

Nieoczekiwany wzrost Solany można z pewnością przypisać odbudowie szerszego rynku kryptowalu. Jednak siódma co do wielkości kryptowaluta wzrosła w zeszłym tygodniu o 70,86%, podczas gdy Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) wzrosły odpowiednio o 1,44% i 20,79%.

Można śmiało powiedzieć, że istniały inne czynniki, które doprowadziły do ​​nieoczekiwanego wzrostu Solany – głównie odrodzenia się przestrzeni tokenów niewymiennych (NFT).

Solana (SOL/USD) z RSI na Tradingview.com

Podczas gdy transakcje NFT były wściekłością na początku tego roku, zainteresowanie przestrzenią wygasło, gdy między majem a czerwcem Bitcoin i Ethereum spadły o ponad 50%. Według danych NonRarible.com miesięczny wolumen sprzedaży spadł z 520 milionów dolarów do zaledwie 59 milionów dolarów w tym samym okresie, co oznacza prawie 80% spadek.

Jednak gdy celebryci i sportowcy zwracają uwagę na „meta verse”, przestrzeń NFT powraca silniejsza niż kiedykolwiek, ustanawiając nowe rekordy. W miesiącu sierpniu łączny wolumen obrotu wyniósł 3 miliardy dolarów. To stanowi wzrost o prawie 1000% w porównaniu z 325 milionami dolarów w lipcu.

Nie jest więc przypadkiem, że cena Solany potroiła się, kiedy uruchomiła projekt NFT Degenerate Ape Academy. Otwierając drzwi innym projektom NFT, które mogą budować na blockchainie SOL.

Obecnie istnieje ponad 36 unikalnych projektów, w tym m.in. Solarian, Sollamas, Solania czy Solana Monkey Business.

Popularność Solany… przyniosła bezprecedensową akcję cenową dzięki silnemu wzrostowi udziału umysłów, lawinie uruchomień zdecentralizowanych aplikacji. A ostatnio szaleństwu wokół wprowadzenia ich kart Kaiju NFT.

– powiedział Jehan Chu, współzałożyciel i partner zarządzający firma handlowa blockchain Kenetic Capital.

Rozwijający się ekosystem Solany kwitnie. Jego skalowalność i niskie opłaty transakcyjne (w stosunku do Ether) również były plusem dla inwestorów. Jednak okaże się, czy kryptowaluta może utrzymać swój ostatni rajd.

Udostępnij w social mediach: