Solana – wszystko, co musisz wiedzieć. Kiedy osiągnie 300 USD?

Tradycyjny krajobraz finansowy powoli dostosowuje się do świata kryptowalut. Kryptowaluty o dużej kapitalizacji, takie jak Bitcoin i Ethereum, zaprezentowały się jako realne opcje inwestycyjne wśród inwestorów instytucjonalnych.

Jednak wraz z dojrzewaniem rynku kryptowalut, wielu innym monetom, takim jak ADA, SOL, DOT i LTC, udało się wślizgnąć do portfeli instytucjonalnych.

Solana – nowy ulubiony alt na dzielni?

W porównaniu z większością innych altów, wyniki cenowe Solany w ciągu ostatnich kilku tygodni zapierają dech w piersiach. W efekcie ludzie z przestrzeni krypto zaczęli gromadzić go w swoich portfelach inwestycyjnych.

Rozważ to – w tygodniu kończącym się 26 listopada Solana była świadkiem najwyższych wpływów [14,6 mln USD] po Bitcoin i Ethereum [247,3 mln USD, 23,1 mln USD]. Teraz te dane w kontekście szerszego stanu rynku kryptowalut wskazują na jedno – rosnącą skłonność instytucji do Solany.

Ponadto, aby uczynić rzeczy jeszcze bardziej interesującymi, Grayscale Investments – jeden z najbardziej uznanych kryptowalutowych inwestorów, 30 listopada ogłosił, że właśnie uruchomił swój Solana Trust. Ich oficjalny komunikat na Twitterze brzmi:

Podkreślając powód wyzerowania na SOL, dyrektor generalny firmy Michael Sonnenshein powiedział:

Mieliśmy okazję obserwować z pierwszej linii frontu akceptację i przyjęcie kryptowalut przez główny nurt, i coraz częściej okazuje się, że inwestorzy dywersyfikują swoją ekspozycję poza aktywa cyfrowe, takie jak Bitcoin i Ethereum.

Cóż, Solana najwyraźniej znalazła swój urok wśród graczy instytucjonalnych. Teraz, jeśli wspomniany trend jeszcze się wzmocni, to niewiele może powstrzymać eksplozję cen.

Czy więc możemy spodziewać się 300 USD?

W momencie pisania tego tekstu SOL notowany był tuż poniżej oporu 240 USD, na poziomie 224 USD. Teraz, w ciągu najbliższych kilku godzin, jeśli SOL uda się przekroczyć wspomnianą blokadę, najprawdopodobniej odzyska swoje szczyty z początku listopada w wysokości 260 USD.

Tym bardziej, że jego wzrost cen był spowodowany dynamiką. Pod koniec listopada wolumeny Solany skurczyły się do poziomu zaledwie 1,4 miliarda. Niemniej jednak w momencie pisania tego tekstu to samo odzwierciedlało prawie trzykrotnie wysoką wartość 3,4 miliarda USD.

Wzrost wolumenu w połączeniu z 10-procentowym dziennym wzrostem dość wyraźnie wskazuje na zwyżkę obecną na rynku. Co więcej, wolumeny społecznościowe altów również obracają się ostatnio w przedziale 2%. Oznacza to, że dwie na 100 wzmianek w mediach społecznościowych związanych z kryptowalutami miały coś wspólnego z Solaną.

Nastroje społeczne zawsze odgrywały kluczową rolę we wspomaganiu wzrostu cen jakichkolwiek aktywów. Mając więc na uwadze powyższe liczby, można powiedzieć, że ludzie z przestrzeni krypto są podekscytowani i praktycznie głośno wypowiadają się o przyszłych perspektywach Solany.

Cóż, mają powód do ekscytacji. Ekosystem Solana eksplodował ostatnio w prawie każdym pionie. W efekcie był w stanie pomieścić pod swoim parasolem wiele nowych projektów.

Co więcej, nagrody za obstawianie Solany od dłuższego czasu obracają się na północ od 6,5%. Po aprecjacji o blisko 7%, to samo zaobserwowano oscylując wokół 6,79% w czasie publikacji prasy.

Tak wysokie zyski pasywne dodatkowo mogą przyciągnąć więcej inwestorów.

Tak więc, pamiętając o wyżej wymienionych byczych trendach, 300 USD nie wydaje się być zbyt odległą perspektywą dla Solany. Podwyżka nie nastąpi jednak z dnia na dzień. Będzie to stopniowa progresja, osiągnięta w przewidywalnej przyszłości.

Udostępnij w social mediach: