Solana ogłasza nowy Crypto Smartphone i Developer Kit Web3

Solana wkracza głęboko w obszar mobilny z nowym zestawem programistycznym WEB3, a nadchodząca premiera to smartfon flashowy: telefon „Saga”

Foto: Jacquelyn Melinek

Według Yakovenko nowy smartfon Solany będzie kosztował około 1000 dolarów i będzie dostępny w sprzedaży na początku przyszłego roku. Flagowe specyfikacje telefonu postawią go na równi z dużymi markami w branży. Będzie miał procesor Snapdragon 8+ Gen 1, 6,67-calowy wyświetlacz OLED, 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci.

Zaprojektowany z naciskiem na Web3 i kryptowaluty.

Smartfon będzie wyposażony w zdecentralizowany sklep z aplikacjami Web3 (Dapps). Mobilny portfel o nazwie „Solana Pay”, stworzony w celu ułatwienia transakcji za pomocą kodów QR. Oraz „seed vault”, który będzie bezpiecznie przechowywać klucze prywatne telefonu.

Solana Labs przyjmuje depozyty w wysokości 100 USD od każdego, kto chce wziąć udział w przedsprzedaży. Zainteresowani otrzymają przepustkę NFT e-mailem, gdy nadejdzie czas. Jednak deweloperzy Solana będą traktowani priorytetowo.

Raj Gokal, jeden ze współzałożycieli Solany, powiedział, że dzięki tym narzędziom „programiści mogą teraz przenieść moc Solany na komputery w naszych kieszeniach”. Ten nowy telefon może potencjalnie zrewolucjonizować branżę mobilną.

„Solana może zrewolucjonizować tak wiele tego, co robimy na co dzień. Ale musimy otworzyć możliwości zdecentralizowanych aplikacji na naszych urządzeniach mobilnych. Chcemy wykorzystać ten potencjał”.

Sam Bankman-Fried, dyrektor generalny FTX, platformy wymiany kryptowalut i sponsora Solana, powiedział, że branża telefonii kryptograficznej jest daleko w tyle, pomimo faktu, że „wszystko staje się mobilne”, więc najlepszym rozwiązaniem, aby nadążyć w tej erze technologicznej, jest „jest posiadanie prawdziwego portfela wbudowanego w telefon.” Coś, nad czym najwyraźniej pracuje tylko Solana.

Telefon Saga Solany mógłby odnieść sukces, gdyby inne zawiodły

Chociaż Saga nie jest pierwszym smartfonem kryptocentrycznym, telefon Solana Saga może odnieść największy sukces w swoim rodzaju, dzięki liczbie programistów pracujących nad projektem, w przeciwieństwie do swoich konkurentów. Oprócz telefonu Saga Solany ważnymi inicjatywami były linia Exodus HTC, telefon Finney Sirin Labs czy KlaytnPhone Samsunga.

Najbardziej ekscytującą rzeczą w telefonie Solana nie jest to, że staje się najpopularniejszym telefonem na świecie.

Chodzi o to, że może badać wyzwania, którymi firma Apple nie jest jeszcze zainteresowana. Mieć przygotowany podręcznik do gry na wypadek, gdyby tak się stało.

— udiverse (, ) (@udiWertheimer) 23 czerwca 2022

Jak powiedział Yakovenko: „Żyjemy na naszych urządzeniach mobilnych”. Telefon z tymi funkcjami otworzy drzwi do całego świata technologii i innowacji oferowanych przez Web3.

Udostępnij w social mediach: