Solana ujawnia ekspozycję na FTX

Fundacja Solana (SOL) ujawniła, że ​​według stanu na 6 listopada posiadała gotówkę o wartości około 1 miliona dolarów lub jej ekwiwalent – ​​mniej niż 1% jej aktywów – na upadłej giełdzie FTX.

Według Solana, posiadała ona również 3,43 mln tokenów FTX (FTT) i 134,54 mln tokenów Serum (SRM) na giełdzie. Serum to oparta na Solanie zdecentralizowana giełda założona przez Sama Bankmana-Frieda (SBF).

Fundacja stwierdziła, że ​​posiada również 3,24 mln akcji zwykłych FTX Trading LTD.

Łącznie aktywa krypto były warte około 190 milionów dolarów przed kryzysem płynności na giełdzie. Ich wartość spadła teraz do mniej niż 35 milionów dolarów od czasu publikacji artykułu.

FTX kupił ponad 50 milionów SOL

Fundacja kontynuowała, że ​​FTX i jej siostrzana firma Alameda Research zakupiły 50,5 miliona jednostek Solany między sierpniem 2020 a styczniem 2021. Tokeny te są wyceniane na ponad 700 milionów dolarów w oparciu o aktualną wartość SOL. Mają zostać odblokowane w 2028 roku.

Poza tym Solana Labs poinformowała, że ​​w 2021 roku sprzedała firmie Alameda Research ponad 7,56 miliona SOL (106 milionów USD). Te tokeny zostaną odblokowane do handlu w 2025 roku

Inne relacje z FTX

Fundacja Solana wyszczególniła również inne relacje z FTX. Fundacja ujawniła, że ​​społeczność Serum pracowała nad usunięciem wpływu FTX na DEX, ponieważ programiści zorganizowali i wdrożyli nową zweryfikowaną wersję Serum z unikalnym identyfikatorem programu.

Innym protokołem opartym na Solanie, na który ma wpływ związek z FTX, jest Sollet. Sollet emituje Bitcoiny i Ethereum wspierane przez FTX/Alameda dla ekosystemu Solana DeFi. Aktywa te szybko się zdezaktualizowały, ponieważ społeczność obawia się, że nie można ich już wykupić z powodu bankructwa giełdy.

Dane Coingecko pokazują, że SoBTC stracił 95% swojej wartości w ciągu ostatnich siedmiu dni, podczas gdy SoETH stracił 83%.

Fundacja Solana napisała:

„Całkowita ekspozycja na aktywa oparte o Sollet na Solanie w obiegu jest wyceniana na około 40 milionów USD na dzień 10 listopada 2022 r. Status aktywów bazowych jest obecnie nieznany”.

Tymczasem dane pokazują, że SOL prawie nie zareagował na złe wiadomości. Wzrosła o 1,83% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Udostępnij w social mediach: