Snoop Dogg przekształca Death Row Records w pierwszą wytwórnię muzyczną NFT

Snoop Dogg przenosi Death Row Records do metawersu. Raper, artysta, entuzjasta krypto ogłosił plany uczynienia Death Row pierwszą wytwórnią muzyczną NFT. W zeszłym tygodniu Snoop kupił wytwórnię, którą założyli między innymi Dr. Dre i Suge Knight.

Ogłoszenie miało miejsce na kanale społecznościowym Clubhouse.

„Death Row będzie wytwórnią NFT” — powiedział Snoop. „Będziemy wystawiać artystów przez metawersum… Tak jak zrujnowaliśmy branżę, kiedy jako pierwsi niezależni byliśmy majorem, chcemy być pierwszym majorem w metawersie”.

Snoop (właśc. Calvin Broadus Jr.) nie jest nowicjuszem w NFT. We wrześniu zeszłego roku ujawnił, że zbiera cyfrowe tokeny pod pseudonimem Cozomo de ‘Medici i zgromadził około 17 milionów USD w portfelach NFT.

Wydał także własną kolekcję NFT w marcu 2021 roku, która zawierała oryginalny utwór „NFT” i „Snoop Dogge Coins”. 20 kwietnia ujawnił współpracę z artystą cyfrowym stojącym za memem Nyan Cat, aby wydać „Nyan Dogg” NFT. A w listopadzie wybił NFT, który sprzedał się za prawie 750 000 dolarów.

Trzy dni temu Snoop udostępnił swój nowy album BODR (Bacc on Death Row) na blockchainie, tworząc schowek, który zawiera jedną z 17 piosenek z LP jako NFT.

Jeśli cokolwiek jest stałe, to znaczy, że przemysł muzyczny zawsze będzie się zmieniał.

powiedział Snoop w ówczesnym komunikacie prasowym.

Technologia Blockchain ma moc, aby ponownie wszystko zmienić i przechylić stół na korzyść artystów i fanów, a my będziemy na czele stawki.

Udostępnij w social mediach: