Sling TV będzie akceptować DOGE i inne cyfrowe aktywa za swoje usługi

Sling TV, dostawca telewizji streamingowej z siedzibą w Stanach Zjednoczonych należąca w całości do Dish Network ogłosiła, że będzie przyjmować kryptowaluty za pośrednictwem Bitpay.

Abonenci dostawcy telewizji mogą teraz płacić za swoje subskrypcje za pomocą kryptowalut, w tym również Dogecoin.

Sling TV w ramach współpracy z dostawcą usług kryptograficznych – BitPay, zdecydował się na akceptację płatności kryptograficzne aż dla 2,5 mln abonentów. Oznacza to, że użytkownicy mogą od teraz subskrybować usługę strumieniową przy użyciu opcji płatności kryptowalutami. Dodanie takiej możliwości oznacza również, że będzie ona akceptować płatności za pomocą innych aktywów takich jak Litecoin, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Wrapped Bitcoin czy Shiba Inu. Co więcej Sling TV będzie również przetwarzać płatności pięciu innych, stabilnych monet rozliczanych w dolarach amerykańskich, w tym GUSD, USDP, BUSD, DAI oraz USDC.

Dodać należy, że opcja płatności kryptowalutami dostępna jest obecnie tylko dla dotychczasowych użytkowników. Nowi abonenci muszą w pierwszej kolejności dokonać rejestracji i zakupu subskrypcji w serwisie za pomocą dolarów amerykańskich. Jednak kolejne odnowienia będą mogły być już wykonywane za pośrednictwem wybranej kryptowaluty..

Aby wesprzeć swoich użytkowników, Sling TV utworzyło tzw. “stronę wsparcia”, która ma na celu dostarczyć wszystkich niezbędnych informacji na temat płatności kryptowalutowych. Instrukcja zawiera cały proces mechanizmu dokonywania płatności, która może ograniczyć ewentualne błędy, które mogą pojawić się u osób, które po raz pierwszy korzystają z tej technologii.

Decyzja Sling TV o wsparciu płatności kryptowalutowych jest częścią jej dążenia do zapewnienia użytkownikom większej elastyczności i łatwości użytkowania. Warto przy tym wspomnieć, że w ostatnim czasie również Elon Musk potwierdził, że Tesla będzie wkrótce akceptować płatności DOGE dla swoich stacji ładowania.

Choć akceptacja Dogecoin rośnie, to nie odbiła się ona jeszcze na jego cenie, która obecnie wynosi 0,13 USD, po wzroście o 0,4% w ciągu ostatnich 24 godzin. W ciągu ostatnich dni natomiast wartość tego aktywa spadła o ponad 7%.

Udostępnij w social mediach: