Shiba Inu – czy kopie Dogecoin mają szansę? Analiza Santiment

Firma Santiment, zajmująca się analizą kryptowalut, dyskutuje o przyszłości naśladowcy Dogecoina (DOGE) Shiba Inu (SHIB), gdy słabnie mania memowych monet.

Santiment przygląda się SHIB, ponieważ inwestorzy kryptowalut obstawiali w maju, że może to być kolejny Dogecoin.

Santiment donosi, że szum wokół SHIB zdecydowanie ucichł od szczytu w zeszłym miesiącu.

Pierwszy skok był prawdopodobnie wtedy, gdy Elon powiedział, że szuka szczeniaka Shiby, a tłum oszalał. To jest prawdopodobnie powód, dla którego widzieliśmy szczyt Shiby. Ponieważ Elon wspomniał słowo „Shiba” na Twitterze. Natychmiast tak się stało.

Źródło: Santiment

Santiment dodaje, że w połowie maja SHIB również znajdowała się na liście trzech najpopularniejszych monet, co zwykle wskazuje, że aktywa osiągnęły lokalny szczyt.

Narzędzie, które pozwala wykryć lokalne szczyty, dwukrotnie uruchomiły „alarm”. Gdy moneta pojawia się na liście trendów wschodzących, zwłaszcza w pierwszej trójce, często jest to oznaka szczytu ceny. Ponieważ wskazuje na szczytowy szum społeczny. Cena z trudem może utrzymać swój wzrost bez zwiększenia szumu (lub wolumenu społecznościowego).

Źródło: Santiment

Ponadto rodzaj sentymentu społecznego, z którym boryka się SHIB, zmienił się z bardzo podekscytowanego na super niedźwiedzia.

Źródło: Santiment

Chociaż wiele wskaźników, dla monety memowej, jest niedźwiedzich, Santiment wskazuje, że liczba aktywnych adresów dla SHIB jest nadal dość wysoka, mimo że znacznie spadła. Firma dodaje, że SHIB nadal znajduje się w pierwszej dziesiątce monet pod względem aktywności na blockchainie Ethereum.

Źródło: Santiment

Według CoinGecko Shiba Inu nadal znajduje się w pierwszej setce monet pod względem kapitalizacji rynkowej i posiada wycenę ponad 3 miliardów dolarów.

Źródło: Dailyhold.com

Udostępnij w social mediach: