SHIB wyemituje 10 000 NFT razem z John Richmond

Zespół Shiba Inu (SHIB) zawarł przełomowe partnerstwo z marką modową John Richmond.

Informacja została opublikowana tweetem przez oficjalne konto Shib Inu na Twitterze. W ramach współpracy, zostanie wyemitowanych 10 000 modowych NFT. Ich fizyczne wersje mają natomiast zostać zaprezentowane podczas Fashion Week w Mediolanie.

Aby przybliżyć wagę współpracy, warto dodać, że dom mody John Richmond został założony w latach 80 przez brytyjskiego projektanta Johna Richmonda, który współpracował z takimi gwiazdami jak Madonna, Kate Moss, David Bowie czy Britney Spears.

Shiba Inu, znaczący udziałowiec w ekosystemie opartym na blockchain, planuje zadebiutować w tym roku linię mody opartą na NFT.

Świat mody wciąż podejmuje próby wykorzystania kryptowalutowego boomu. W styczniu włoski luksusowy dom mody Gucci uruchomił kolekcję NFT we współpracy z marką Superplastic. W lutym marka Victoria’s Secret złożyła wniosek o kilka patentów związanych z Metaverse.

Analiza Shiba Inu, oczekiwania rynkowe

Shiba Inu prawdopodobnie skorzysta na ww. współpracy, mimo że jej obecna cena wynosi 0,00002489 USD, wartość rynkowa to ok. 15 mld USD a dzienny wolumen 797 mln USD.

Po tych wszystkich korzystnych nagłówkach, druga co do wielkości na świecie kryptowaluta memowa wzrosła o ok. 18% w ciągu 2 dni.

Źródło: TradingView

Większość ekspertów ds. kryptowlaut uważa, że SHIB będzie wzrastać w dłuższej perspektywie, ponieważ wciąż istnieje optymizm, że przyciągnie uwagę większej liczby inwestorów.

W marcu 2022 r. średni kurs wynosi 0,0000284 USD, a minimalny 0,0000149 USD. Oczekuje się, że do końca miesiąca maksymalna wartość handlowa monety wyniesie ok. 0,0000429 USD.

Shiba Inu obsługiwany przez kina AMC za pośrednictwem BitPay

19 marca dyrektor generalny AMC, Adam Aron, ogłosił na Twitterze, że jego firma wprowadzi obsługę płatności internetowych opartych na technologii BitPay w swojej aplikacji mobilnej i na stronie internetowej.

Oznacza to, że Shiba Inu, druga co do wielkości kryptowaluta mem, wkrótce zostanie zaakceptowana przez największą na świecie sieć kin. BitPay będzie dostępny dla płatności online AMC na swojej stronie internetowej do 19 marca, a aplikacja mobilna do 16 kwietnia.

Udostępnij w social mediach: